pultuszczak

Facebook

Uciekał pieszo przez rzekę

2019-09-26 5:03:05

26 – letni mieszkaniec gm. Krasnosielc kierował pojazdem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany chwilę po tym, jak przepłynął rzekę. Za swoje wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu w Kleszewie, pojechali na miejsce, żeby udzielić niezbędnej pomocy jego uczestnikom. W rejonie, w którym doszło do kolizji, funkcjonariusze zastali dwa pojazdy osobowe, ale tylko jednego uczestnika. Od poszkodowanego dowiedzieli się, że sprawca uciekł przeskakując najbliższe ogrodzenie. Zapamiętał jak wyglądał i w co był ubrany. Niezwłocznie na miejsce zadysponowani zostali kolejni policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami PSP w Pułtusku i OSP w Głodowie podążyli za podejrzanym. Stróże, prawa przechodząc za młodym mężczyzną przez zarośla, zauważyli jak uciekinier bez zastanowienia wbiega do rzeki. Nie sądził jednak, że po drugiej stronie czekają na niego mundurowi. Został ujęty i przekazany załodze karetki pogotowia. Z uwagi na poniesione w zdarzeniu obrażenia, mężczyznę przewieziono do pułtuskiego szpitala. Dalsze czynności potwierdziły, że 26 – latek był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Podziękowania dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach podejrzanego – to również dzięki Wam działania zakończyły się szybko i pomyślnie!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…