pultuszczak

Facebook


UCIECZKA I POŚCIG

2020-04-15 11:50:41

Kierowca na zakazie a w pojeździe narkotyki

Doświadczeniem i profesjonalizmem wykazali się pułtuscy policjanci, którzy po pościgu zatrzymali kierowcą Peugeota. W pojeździe, wbrew przepisom ustawy, mężczyzna posiadał środki odurzające.
Prowadzenie działań pościgowych zawsze wymaga od policjantów doświadczenia i opanowania za kierownicą radiowozu. Osoby, które nie zatrzymują się do kontroli drogowej mają jeden cel – uciec przed funkcjonariuszami. Los innych uczestników ruchu drogowego najczęściej nie ma dla nich żadnego znaczenia. Policjanci natomiast muszą być skupieni zarówno na ściganiu uciekinierów, jak i na bezpieczeństwie osób postronnych. Profesjonalizmem wykazał się kilka dni temu patrol Ruchu Drogowego.
Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej Peugeota, jednak mimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca jechał dalej. Dynamiczne działania, które zakończyły się na terenie sąsiedniego powiatu doprowadziły do zatrzymania 32-latka. Mężczyzna kierował wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu, a w pojeździe przewoził marihuanę.
Dzięki skutecznym działaniom pułtuskich policjantów, niebezpieczny kierowca nie zagraża już innym uczestnikom ruchu drogowego. Mieszkaniec Makowa Mazowieckiego usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania wbrew zakazowi i posiadania narkotyków.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *