pultuszczak

Facebook


Tylko jeden na gazie

2017-06-09 12:59:05

Drogówka podsumowała działania „Alkohol i narkotyki”

Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.
Mając powyższe na uwadze policjanci pułtuskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowali ich z ruchu drogowego.
W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy kierowcy w trakcie jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach, a także dyscyplinowali tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy.
Policjanci w trakcie działań skontrolowali 327 kierujących, w tym mandatami karnymi za różne wykroczenia w ruchu drogowym ukarali 21 kierowców. Zatrzymali 1 kierowcę, który jechał na rowerze w stanie nietrzeźwości (miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie). 32- letni mieszkaniec gm. Obryte odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *