pultuszczak

Facebook

Tylko jeden na gazie

2017-06-09 12:59:05

Drogówka podsumowała działania „Alkohol i narkotyki”

Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.
Mając powyższe na uwadze policjanci pułtuskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowali ich z ruchu drogowego.
W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy kierowcy w trakcie jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach, a także dyscyplinowali tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy.
Policjanci w trakcie działań skontrolowali 327 kierujących, w tym mandatami karnymi za różne wykroczenia w ruchu drogowym ukarali 21 kierowców. Zatrzymali 1 kierowcę, który jechał na rowerze w stanie nietrzeźwości (miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie). 32- letni mieszkaniec gm. Obryte odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…