pultuszczak

Facebook


Tydzień strażaków

2015-03-24 9:36:33

W dniach 16 – 22.03.2015 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 33 zdarzeniach:

17 marca
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku ul. Wojska Polskiego.
19 marca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk.
20 marca
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) i jeden z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) ugasiły pożar piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Łubienica – Superunki gmina Pokrzywnica.
Trzy zastępy z JRG ( 7 ratowników) i jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) ugasiły pożar lasu w miejscowości Trzciniec gmina Pułtusk. Spaleniu uległo około 600 m2 poszycia leśnego.
21 marca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do prawdopodobnie pozostawionej gotującej się potrawy na kuchence gazowej w zamkniętym mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Bartodziejskiej w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy nie stwierdzili oznak pożaru.

22 marca
Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) zostały zadysponowane do pożaru zmywarki do naczyń w budynku mieszkalnym  w Pułtusku przy ul. Andersa.  Przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów z JRG pożar został ugaszony przez właściciela.  Działania  ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczenia kuchennego oraz wyniesieniu uszkodzonej zmywarki na zewnątrz obiektu.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku ul. Wojska Polskiego.

W analizowanym okresie  jednostki straży pożarnych powiatu pułtuskiego aż 26-krotnie wyjeżdżały do pożarów suchych traw i krzewów. W wyniku tych pożarów spaleniu uległa powierzchnia 6 hektarów suchych traw, a do ich gaszenia zużyto
 59 m3 wody. Państwowa Straż Pożarna apeluje o NIE WYPALANIE TRAW

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *