pultuszczak

Facebook

Tydzień Patriotyczny w SOSW W Pułtusku

2016-11-17 1:47:35

W dniach 07.11-10.11, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku obchodzono Tydzień Patriotyczny, który miał na celu przybliżenie historii naszej ojczyzny. W poszczególnych dniach tygodnia podejmowane były różnego rodzaju działania

W poniedziałek Społeczność Ośrodka przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Mamy Niepodległą”, pod patronatem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, poprzez wypisywanie kart okolicznościowych z życzeniami do rodziny, znajomych z okazji Święta Niepodległości.
We wtorek uczniowie wzięli udział w warsztatach plastyczno – technicznych, podczas których wykonali kokardy narodowe.
W środę uczniowie wrzucali wypisane kartki „Mamy Niepodległą” do skrzynki pocztowej, a następnie delegacja uczniów wraz z organizatorami wysłali je na poczcie.
W godzinach popołudniowych wszystkie grupy wychowawcze wzięły udział w projekcji filmów patriotycznych. Po obejrzeniu filmów wychowankowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, podczas których wykazali się wiedzą historyczną. Na zakończenie warsztatów młodzież wykonała gazetkę tematyczną, która została zaprezentowana na holu szkoły.
Zwieńczeniem Tygodnia Patriotycznego było uczestnictwo w Apelu z okazji Święta Niepodległości, w czasie którego uczniowie przedstawili wiersze i pieśni patriotyczne, które wspólnie odśpiewali uczestnicy apelu.Cała Społeczność Ośrodka wspaniałą postawą potwierdziła, że wychowanie do wartości patriotycznych odgrywa w ich życiu bardzo ważną rolę. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie w przedsięwzięcia organizowane w ramach Tygodnia Patriotycznego.
Tydzień Patriotyczny przygotowali: Małgorzata Jakubowska, Wiesława Wiśniewska, Olga Sepełowska, Kamila Krzepicka, Małgorzata Bandurska, Renata Komorowska.
img_20161107_083640

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…