pultuszczak

Facebook


Trzecia osoba z naszego powiatu zakażona koronawirusem

2020-04-04 2:53:55

Najnowszy komunikat Sanepidu. Trzecia zakażona to starsza kobieta, z tego co udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć mieszkanka Pułtuska

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pułtusku z dnia 04.04.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 04.04.2020r.

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 146/ 15
Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 63/0
Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 2/1
Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 3/ 1
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / 0
liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0

Trzeci potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 w powiecie pułtuskim dotyczy osoby dorosłej (kobiety 80+). Kobieta jest hospitalizowana w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Stan pacjentki dobry.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *