pultuszczak

Facebook

Trwają prace na placu Piłsudskiego

2022-03-19 12:20:33

Cały ten teren będzie uporządkowany i zostanie na nim wprowadzony nowy układ komunikacyjny pieszych alei. Układ ten, jak również planowane do wykonania pergole, będą nawiązywały do dawnych podziałów działek i ich historycznej zabudowy. Pergole mają pełnić funkcję stelażu dla roślin pnących oraz organizacji czasowych plenerowych ekspozycji wystaw, jak również prezentacji miast partnerskich Pułtuska.
Projekt zakłada rewaloryzację przestrzeni publicznej całości skweru z zachowaniem już istniejącej zieleni.


Obecne elementy placu zabaw zostaną wymienione na nowe, swoim charakterem odpowiadające historycznej tkance zabytkowego centrum miasta. Będą to drewniane urządzenia zabawowe osadzone na bezpiecznej nawierzchni, tj. na naturalnej korze i macie gumowej przerośniętej trawą zgodnie z ogólnie obowiązującym trendem ekologicznym. Wykonane zostaną nowe bezpieczne nawierzchnie z wykorzystaniem nieszkodliwych dla środowiska materiałów.
Przewiduje się instalację znaku przestrzennego symbolicznie upamiętniającego historyczną zabudowę południowej pierzei ulicy Kotlarskiej waz z przedwojenną synagogą. Przewidziano bowiem aranżację terenu zielonego w zarysie cienia, jaki niegdyś rzucały w tym miejscu zabudowania, których w znacznej mierze już dzisiaj nie ma.

źródło:pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…