pultuszczak

Facebook


TROPEM WILCZYM

2019-03-22 2:17:51

Tropem Wilczym to Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1963 m i 5000 m). Jego organizatorzy to Sławomir Krysiak – Młodzieżowy Klub Sportowy i Fundacja Wolność i Demokracja. Odbył się 3 marca – był ciekawym wydarzeniem sportowym w naszym mieście, barwnym i doskonale przygotowanym przez organizatorów. W BIEG PAMIĘCI było zaangażowanych aż 360 miejscowości w całym kraju

Na pułtuskim rynku spory ruch. Słychać konferansjera Józefa Gryca: – Brawo, brawo, dopingujemy swoich kolegów i koleżanki, przyjaciół, znajomych. Potem: – Pierwsze miejsce zdobył Michał Makowski numer 38, drugie Adam Zalewski numer 68, trzecie Michał Nowosielski -24. Brawo, gratulacje!
Na mecie pojawia się Michał Orłowski – 45. Po BIEGU jest już Tomasz Budniak, stoi z córeczkami: Zuzią i Mają. Pytam: – Jak się biegało? Odpowiada jedna z dziewczynek: – Dobrze! Pan Tomasz: – Jeszcze gdzieś syn jest. Józef Gryc: – Z numerem 55 mamy Krzyśka Sobotę z Pułtuska.
W BIEGU uczestniczy radny miejski Adam Prewęcki – numer startowy 49. Właśnie stanął na mecie. Do zmagań przystąpiło 59 zawodników. J. Gryc: – Jeszcze 11 uczestników na trasie BIEGÓW, musimy poczekać, a tymczasem dopingujmy tych, którzy są w końcówce. To był duży wysiłek dla uczestników i warto im podziękować. A gdzie jest Roman? Biegnie na pewno, to twardy zawodnik. Jest! Numer 54. Znany nauczyciel, były wicedyrektor szkoły im. Ireny Szewińskiej. Bierze udział we wszystkich pułtuskich BIEGACH, odnosi sukcesy w swojej kategorii wiekowej. Roman Skrzypek: – 32 minuty!!! Dla mnie super, jeszcze w tym roku tyle nie pobiegłem. Biegło się dobrze, na moście też. Na NAPOLEONCE zeszło mi poniżej siedmiu minut na kilometr, a tak to biegłem poniżej sześciu na kilometr. Mój życiowy rekord? 28 minut! Jestem stary biegacz pułtuski.
Kobiety? Pierwsza na metę wpadła Kamila Bonisławska z numerem 6. – Jest chłodno – mówi konferansjer. – Zapraszam uczestników na smakowity poczęstunek – do MAGDALENKI.
Do wszystkich zainteresowanych BIEGIEM nie da się dotrzeć. Nie sposób być też we wszystkich ciekawych miejscach związanych z TROPEM WILCZYM. Ale, ale… Zwracam się do trenera zespołu żeńskiego FUKS BRIX Pułtusk, Łukasza Załęskiego, któremu towarzyszy Wiktoria Tetmejer. – Założenie było takie, że będziemy biec w grupie, ale rozstrzał był tak duży, że nie dało się… – mówi pan Łukasz.
Przed linią mety zamkowi rycerze. Przednio się prezentują- pozują do zdjęć. Wcześniej widziałem Waldemara Jaworskiego z wnuczkiem Bartoszem, obaj na motocyklach. Wyglądali widowiskowo. Motocykliści zawsze przyciągają uwagę. Są stoiska. Leszek Topólski, dowódca GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ 13 pp: – Kultywujemy tradycje 13pp, istniejemy już siedem lat, mamy około 30 osób w grupie, biorą udział w żywej lekcji historii. A co tu mamy? Mundury policyjne z okresu II RP, PIŁSUDCZYKOWSKIE… Okres II RP do `39 roku. Mamy uzbrojenie z roku`39, ręczny karabin maszynowy BROWNING, mamy M2 – amerykański wielokalibrowy karabin maszynowy, kaliber 12.7 mm, MAUSERY, mamy podstawowe wyposażenie żołnierza: chlebak, menażka, hełm, maska przeciwgazowa, granaty…
A i oto niezwykle ciekawy pokaz walk CN-B FENIKS. Brawurowo wykonali go mundurowi uczniowie pod kierunkiem instruktora samoobrony Adama Pytelskiego. – Bardzo jestem dumna ze swoich uczniów i ze swoich wykładowców – powiedziała TYGODNIKOWI zadowolona z prezentacji wicedyrektor Beata Królak.
Tymczasem J. Gryc zaprasza na PUDŁO zwycięzców, najpierw kobiety. Stają na nim: 1. Kamila Bonisławska 2. Izabela Zawadzka 3. Julia Wilczyńska. Mężczyźni: 1. Michał Makowski (15 minut 47, 3 sekund) 2. Adam Zalewski 3. Michał Nowosielski. Nagrody, pamiątkowe zdjęcia. Trzy nagrody specjalne: KOBIETA 30+ dla Renaty Sikorskiej, MĘŻCZYZNA + dla Adama Staśkiewicza, NAJSTARSZY ZAWODNIK dla Romana Jaskota.
Sławomir Krysiak dziękuje tym, którzy biegali i kibicom, tym, którzy pomagali przy organizacji BIEGÓW. – BIEGI odbywają się systematycznie, będą następne – powiedział konferansjer. – Może i wy staniecie kiedyś na podium.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *