pultuszczak

Facebook


TRAGICZNY POCZĄTEK WEEKENDU

2020-09-27 9:39:59

W piątek, 25 września, doszło do trzech niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety jedno z nich zakończyło się śmiercią 55-letniego rowerzysty

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło około godz. 10:00, w miejscowości Jeżewo, na drodze wojewódzkiej nr 571. Kierująca Oplem nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania, uderzyła w Land Rovera. Pojazdy wjechały do przydrożnego rowu. Dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.
Do kolejnego wypadku drogowego doszło pół godziny później, na trasie drogi krajowej nr 61, w Łubienicy. W zdarzeniu brały udział cztery pojazdy, jadące od Warszawy w kierunku Pułtuska. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 33-letni kierujący ciężarowym Renault Master nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w trzy pojazdy jadące przed nim. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala.
Do trzeciego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 618, w Gładczynie. 40-letni kierowca busa, nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia z rowerzystą. Niestety na skutek poniesionych obrażeń, pomimo reanimacji, 55-latek poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu zdarzeń przez kilka godzin pracowali policjanci.
Pamiętajmy, warunki na drogach są zmienne. Wbrew pozorom, piękna pogoda często nie ułatwia podróży, ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające słońce jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *