pultuszczak

Facebook

Tragedia w pułtuskim szpitalu

2022-07-02 8:10:11

39 – letni Grzegorz P. wyskoczył z okna

Całkiem niedawno informowaliśmy o samobójstwie pacjenta onkologii w ciechanowskim szpitalu, dosłownie kilka dni temu  z okien chirurgii skoczył i zginął kolejny mężczyzna. Jeśli chodzi o Ciechanów, był to kolejny już taki przypadek, zapewne traumatyczny dla innych pacjentów i personelu. Szpital to nie więzienie, nie zamknięty oddział, więc trudno uchronić przed śmiercią człowieka, który ma zamiar odebrać sobie życie.

Jak było w przypadku pacjenta pułtuskiego oddziału wewnętrznego Szpitala Gajda med? Sprawę wyjaśnia pułtuska prokuratura.

Prokurator rejonowa w Pułtusku Jolanta Świdnicka poinformowała nas, że do tragedii doszło 18 czerwca, w godzinach nocnych. Z okna wyskoczył pacjent oddziału wewnętrznego Grzegorz P. Sekcja zwłok wykazała, ze przyczyną jego śmierci były obrażenia wielonarządowe, które mogą być skutkiem upadku z wysokości. Czynności wyjaśniające prokuratury idą dwutorowo. Po pierwsze, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia i czy ktoś nie nakłonił mężczyzny do targnięcia się na swoje życie. Jest to rutynowa procedura w przypadku samobójstwa. Po drugie, prokuratura sprawdza, czy nie doszło do uchybień w sprawowaniu opieki nad pacjentem oddziału wewnętrznego pułtuskiego szpitala.

Do sprawy będziemy powracać.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…