pultuszczak

Facebook

TO NAM SIĘ PODOBA

2020-03-27 12:27:57

Miejskimi placami zieleni miasto może się już pochwalić. Jest ich wiele: róg Mickiewicza i 17 Sierpnia, Widok, alejki Gomulickiego, spacernik przy 3 Maja, pasaż Klenczona z tężnią, bulwary nadkanałkowe oraz plac na Popławach i w Grabówcu

Dziś skupmy się na dużym placu zieleni przy Widok, gdzie usytuowano ławki i jednolite kosze na śmieci. Łatwy jest tam dostęp do ławek, dzięki sieci chodników fantazyjnie przecinającej trawniki i kwietniki. Mostek zyskał barierki. Za tą oazą zieleni znajduje się wielofunkcyjne boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci.
Obecnie, mimo że jesteśmy skazani na przebywanie w domach, wiele osób już korzysta z parku. Ludzie siedzą na ławkach, prowadzają psy, dzieci jeżdżą na rolkach i deskach.
Jak będzie prezentował się park na Widok, kiedy wiosna będzie w rozkwicie, jeszcze nie wiemy. Nie wiemy, jakie kwiaty/krzewy będą kwitły, jak będą rosły trawy i – co najważniejsze – czy będą systematycznie koszone.
Bo wysokie trawy, zwane przez pułtuszczan STEPAMI AKERMAŃSKIMI – mamy jeszcze w pamięci. Może i piękne były, dzikie, ale nie obok dużego osiedla mieszkaniowego, nie przy chodnikach prowadzących w dół miasta.


Ubiegłoroczne STEPY

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…