pultuszczak

Facebook


To ciekawe: Słodka kokaina

2019-12-09 10:55:00

Ponad kilogram kokainy w cukierkach ujawnili mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno -Skarbowej w bagażu obywatelki Brazylii, podróżującej do Polski. Wartość rynkowa ujawnionych narkotyków to pół miliona złotych

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli z przejścia „Nic do zgłoszenia” w strefie przylotów Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie, jedną z podróżujących osób. Poddana weryfikacji 39. letnia Brazylijka zachowywała się nerwowo. W bagażu rejestrowanym zatrzymanej kobiety nie znaleziono nic podejrzanego, ale sprawdzenie zawartości foliowej torby, którą miała ze sobą, przyniosło zaskakujący efekt. W reklamówce znajdowała się jedna paczka hermetycznie zapakowanych cukierków. Jak się okazało, nie były to zwyczajne cukierki, a ujawniony w nich biały proszek tylko przypominał cukier.

Wstępne badanie wykazało, że są to narkotyki, a dokładna analiza wykonana w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziła, że jest to kokaina. W 53 sztukach cukierków znajdował się narkotyk o łącznej wadze ponad 1 kilograma.

Podróżna została przeszukana i poddana testom „urynowym” na obecność narkotyków w ślinie i w moczu. Kobieta przyznała się do przemytu, jednak podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochotaodmówiła składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. O zatrzymaniu obywatelki Brazylii powiadomiona została właściwa ambasada.

Za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do 15. lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

W latach 2017 – 2019 na terenie Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie (Terminal-Hala Przylotów) funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji IAS w Warszawie ujawnili:

·  metodą wewnątrzustrojową – prawie 3 kg kokainy o wartości 1,5 miliona złotych;

·  w bagażach podróżnych – 3,5 kg  kokainy o wartości 1,75 miliona złotych oraz prawie

35 kg  heroiny o wartości około 15 milionów złotych.

 Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *