pultuszczak

Facebook
To była zupełnie przypadkowa śmierć

2022-11-02 11:29:00

Mieszkańcami naszego powiatu wstrząsnęła informacja o brutalnym zabójstwie młodego, 40 – letniego mężczyzny. Doszło do niego w poniedziałkowy wieczór, 31 października, w Pułtusku, przed klatką jednego z bloków na Skarpie. Jak wynika z zeznań drugiego pokrzywdzonego i innych świadków, była to zupełnie przypadkowa śmierć

W poniedziałek, już po zmroku, niektórzy mieszkańcy bloków na Skarpie słyszeli krzyki i wulgaryzmy mężczyzny biegającego po osiedlu, zachowującego się tak, jakby kogoś gonił czy szukał. Jak się potem okazało, był to początek tragedii.
53 – letni pułtuszczanin wściekł się podobno po tym, jak ktoś wystrzelił petardę w pobliżu jego gołębnika. Zaczął pościg, mając przy sobie nóż. W tym czasie, na ławce przed klatką schodowa bloku na Skarpie, rozmawiali 40 – latek i jego znajomy. Zabójca zaatakował ich, ugodził nożem młodego mężczyznę w klatkę piersiową i uszkodził serce, a za drugim ruszył w pościg, również grożąc mu śmiercią. Na szczęście mężczyźnie udało się uniknąć ciosów nożownika. Sprawca został ujęty przez policjantów na ulicy Daszyńskiego, posiadał przy sobie narzędzie zbrodni.
Jak nas poinformowała zastępca prokuratora rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska – Kaim,  dziś  53 – latek ma usłyszeć zarzuty z art. 148 kk (Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.) oraz z artykułu 190kk (Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2).
Ta ogromna tragedia i zupełnie bezsensowna śmierć wstrząsnęła nami wszystkimi. Rodzinie zabitego 40 – latka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *