pultuszczak

Facebook

To była bardzo trudna akcja

2022-09-07 11:20:08

O pożarze przy ulicy Kotlarskiej

Jak nas poinformował st. kpt. mgr inż. Konrad Chrzanowski, w niedzielę wieczorem, dokładnie o 19.31, pułtuscy strażacy zostali zaalarmowani za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku przy ulicy Kotlarskiej. Jest tu bardzo gęsta, szeregowa zabudowa. Pożar wybuchł na parterze budynku z drewnianą klatką schodową, w podwórku, szybko rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje i objął dach. Trzeba było działać szybko i zdecydowane, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia, tym bardziej że na podwórku nagromadzone były sterty drewna, różnego rodzaju materiałów palnych, śmieci, które prawdopodobnie zbierał lokator budynku. Na szczęście, w czasie gdy wybuchł pożar, nie było go w mieszkaniu.

Intensywny ogień i duże ilości materiałów palnych powodowały też duże zadymienie, które znacznie ograniczało widoczność i strażacy musieli pracować w aparatach tlenowych. Z warszawskiej jednostki ściągnięto samochód specjalny SPGAZ ze sprzętem ochrony dróg oddechowych. W gaszeniu ognia brało udział 5 jednostek ratowniczo gaśniczych z Pułtuska oraz  jednostki z OSP z Głodowa, Trzcińca, Grabówca i Obrytego.

Na szczęście udało się opanować pożar. Strażacy pracowali prawie do północy. Wcześniej ewakuowano mieszkańców sąsiednich posesji i by mogli wrócić do domów, trzeba było przewietrzyć mieszkania i sprawdzić detektorem wielogazowym. Dodatkowo, w trakcie akcji pojawiły się problemy z wodą, trzeba było ją dowozić z innych rejonów miasta.

Komentując nasz post na temat pożaru na fb, pan Michał zapytał “kto poniesie konsekwencje za zasypane podsypką studzienki hydrauliczne, z których nie można było pobrać wody, która była potrzebna?.”Apelujemy więc do osób odpowiedzialnych, o natychmiastowe działanie, bo takie zaniedbania, również zbyt niskie ciśnienie wody w hydrantach, mogą być przyczyną ogromnych strat i ludzkich tragedii. W momencie gaszenia pożaru strażacy muszą działać błyskawicznie, mieć ku temu wszelkie możliwości i narzędzia, a przede wszystkim dostęp do wody

ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…