pultuszczak

Facebook


To był rajd !

2017-06-07 10:00:45

W dniu 4 czerwca odbył się XI Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk

Organizatorami rajdu byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Nadleśnictwo Pułtusk. Na starcie zebrała się rekordowa liczba cyklistów – 59 osób, w tym z Pułtuska i okolic, Wyszkowa, Nasielska, Warszawy, Niegowa, Brańszczyka, a nawet z Gdańska. Trasa niedzielnej eskapady wiodła przez następujące miejscowości: Zakręt – Trzciniec – Pękowo – Przewodowo – Gąsiorowo – Tąsewy – Stare Bulkowo – Lipniki Stare – Pułtusk. Bardzo cieszy, że wyprawa połączyła pokolenia. Wśród uczestników można było zauważyć rodziców z dziećmi, małżeństwa oraz osoby starsze. Organizatorzy na każdym kroku podkreślali edukacyjny charakter rajdu. Celem naszej wyprawy rowerowej było nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, ale także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Pułtuska i okolic.
Pierwszy postój został zaplanowany w lesie Uroczysko Gromin, o którym jak zawsze ciekawie opowiadał nasz przewodnik, edukator przyrodniczy pan Adam Gadomski – pracownik Nadleśnictwa Pułtusk. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie dworu murowanego i parku ze starodrzewiem w miejscowości Pękowo. Odbyliśmy bardzo ciekawe spotkanie z państwem Barbarą i Markiem Bilińskimi, gospodarzami zabytkowego obiektu.
Po godzinie dwunastej dotarliśmy do Gąsiorowa, gdzie przy zabytkowym kościele czekała na nas pani Adrianna Machnacz. Opowiedziała nam o historii parafii. Zwiedziliśmy drewniany kościół p.w. Świętego Jana Chrzciciela z 1792 r.
Była to duża uczta duchowa, ale my z radością ruszyliśmy do pani Adrianny i Grzegorza Machnacz na zasłużony odpoczynek i poczęstunek. Prowadzony przez Państwa Machnacz Ośrodek Szkoleniowo–Integracyjny „Młyn Gąsiorowo” to autentyczna, dawna zagroda młynarska rozbudowana i przystosowana do współczesnych czasów. Specjalizuje się w organizacji wszelkich imprez firmowych, spotkań rodzinnych, szkoleń, konferencji i pikników integracyjnych. Organizuje także jednodniowe wycieczki szkolne, zielone szkoły, ferie, kolonie oraz wczasy dla mamy z dzieckiem.
Kiełbasa z ogniska, smalec, ogórki małosolne i pyszny kompot były dla uczestników niezłą ucztą, by nabrać sił do dalszej drogi. Ale nie tylko strawa nam smakowała, bo miejsce cudne, a gospodarze przemili. Dziękujemy!
Miło było, ale jedziemy dalej. W lesie Stare Bulkowo na parkingu leśnym pan Adam Gadomski po raz kolejny wprowadził nas w arkana wiedzy o środowisku leśnym. Czym jest środowisko leśne, o urządzaniu lasu, ekonomi leśnej i pracy leśników. Większość uczestników wyprawy rowerowej, ci mali i dorośli, byli zaskoczeni tym, że często korzystamy z dobrodziejstwa lasów, ale nie zdajemy sobie sprawy jak skomplikowany to organizm.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania panom: Ryszardowi Zuchowskiemu i Piotrowi Bobowskiemu ze Straży Miejskiej w Pułtusku za nadzór i pomoc w rajdzie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i życzymy radości przy planowaniu wycieczek rowerowych i satysfakcji z ich realizowania.

Relacja z rajdu: Janusz Pawlak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *