pultuszczak

Facebook

TERYTORIALIŚCI W PATROLU Z POLICJANTAMI

2020-03-31 4:11:48

Od poniedziałku, 30 marca pułtuskich policjantów wspierają żołnierze 52 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” z Komorowa. W porozumieniu ze służbami sanitarnymi, sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach

Od dzisiaj pułtuskich policjantów wspierają żołnierze 52 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” z Komorowa. W porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

Wszystkie kontrole odbywają się w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Mundurowi rozmawiają z taką osobą telefonicznie bądź za pośrednictwem domofonu.

Podczas patrolu policjant dzwoni do osoby przebywającej w kwarantannie, pyta o stan zdrowia, o doraźne potrzeby. Rola terytorialsa polega na pomocy policjantowi, odnotowaniu potrzeb i oczekiwań osób przebywających w kwarantannie, czy też w nawigowaniu w terenie, aby sprawnie dotrzeć do mieszkańców.

Jeżeli jest jakaś sytuacja wymagająca kontaktu z innymi ludźmi, czyli np. osoba przebywająca w kwarantannie potrzebuje jedzenia czy lekarstw lub innych środków, to od tego jest kontakt chociażby z policjantami, ale też z inspekcją sanitarną. Można zgłosić takie potrzeby, a odpowiednie instytucje dostarczą żywność czy leki bezpośrednio pod adres osoby, która przebywa w kwarantannie. Właśnie po to, żeby nie musiała tego miejsca opuszczać.

Po raz kolejny apelujemy o bezwzględne przestrzeganie kwarantanny związanej z występującą epidemią.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…