pultuszczak

Facebook


Teleexpress odwiedził KICKA

2016-10-26 9:33:40

Pułtuszczanie i nie tylko kojarzą zakład fryzjerski U Kicka, przy ulicy 17 Sierpnia. Nie wszyscy jednak wiedzą o niezwykłej pasji jego właściciela – pułtuskiego fryzjera Ryszarda Kaczyńskiego, nazywanego przez mieszkańców Kickiem. Stąd też nazwa zakładu

Pan Ryszard wykonuje swój zawód od 21 lat, a od 15 zbiera zabytkowe przedmioty fryzjerskie. Wnętrze jego zakładu wprowadza w osłupienie! Urządzony ze smakiem i przepychem, którego nie powstydziłby się żaden fryzjer nawet ze stolicy. Do tego setki eksponatów, pieczołowicie zebranych reliktów fryzjerstwa nie tylko z Polski. Można tu zobaczyć fotele fryzjerskie, suszarki, lampę solarną z lat 20 – tych ubiegłego wieku, maszynki do golenia, nożyczki fryzjerskie, brzytwy. Perełkami kolekcji są: grzebień z ołowiu z XIV wieku, nożyczki fryzjerskie i pensety z XV wieku.
Więcej na ten temat dowiecie się z filmu przygotowanego przez pana Józefa Śniegockiego, któremu serdecznie dziękujemy za jego przekazanie. Film można obejrzeć na www.pultuszczak.pl i naszym facebooku. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych czytelników, tym bardziej że tego samego dnia Kicka odwiedził Teleexpress. Gratulujemy niezwykłej pasji i bardzo się cieszymy, że o Pułtusku znowu głośno i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *