pultuszczak

Facebook


Tego się nie spodziewałem

2015-11-10 9:59:48

Z posłem PiS Henrykiem Kowalczykiem, który wygrał wybory we wszystkich gminach naszego powiatu, rozmawia Ewa Dąbek

Panie pośle, gratuluję spektakularnego sukcesu Prawa i Sprawiedliwości, ale również Pańskiego, bo miał Pan przecież w naszym powiecie poważnego rywala w osobie pana Tadeusza Nalewajka. Czy spodziewał się Pan aż tak korzystnego wyniku? Co Pan czuł, stojąc obok Jarosława Kaczyńskiego tuż po ogłoszeniu wyników wyborów?

Przyznaję szczerze, że nie spodziewałem się zwycięstwa w takiej skali, szczególnie po ostatnich wynikach wyborów samorządowych w Pułtusku. Spodziewałem się, ze raczej uzyskam mandat poselski i będę miał około 15 tys. głosów. Rzeczywistość okazała się bardziej optymistyczna. W czasie wieczoru wyborczego, stojąc obok Jarosława Kaczyńskiego, czułem dumę i wielką radość ze zwycięstwa. Był też niepokój, bo wtedy nie wiedzieliśmy, że Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w Sejmie samodzielną większość.

Co Pańskim zdaniem oznacza możliwość samodzielnego rządzenia Prawa i Sprawiedliwości dla Polski, ale też dla naszego powiatu, gdzie przecież przewagę ma inna siła polityczna? Niektórzy już spekulują, że przedstawicielom naszej lokalnej władzy trudno będzie kontynuować plany inwestycyjne, pozyskiwać środki z zewnątrz…

Samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości dają dla naszego powiatu nowe szanse. Nasze lokalne władze bez przeszkód mogą kontynuować plany inwestycyjne, jeśli mają przygotowane. Z mojej strony będą mogły liczyć na pomoc. Nie będę zachowywał się tak jak Marszałek Adam Struzik z PSL, który nie dał pieniędzy na rewitalizację Pułtuska, bo burmistrzem był Wojciech Dębski z Prawa I Sprawiedliwości, mimo że Pułtusk kwalifikował się do tych środków.

Wcześniej, będąc w opozycji, nie miał Pan tak dużej siły przebicia i możliwości działania jak teraz. Czy w związku z tym możemy liczyć na wsparcie w naszych lokalnych sprawach, między innymi wyczekiwanej budowie obwodnicy Pułtuska?

Zawsze w przeszłości, jeśli miałem wpływ na decyzję pamiętałam o pułtuskich sprawach. Przypomnę, ze będąc wojewodą ciechanowskim rozpocząłem skutecznie budowę szpitala w Pułtusku. Gdy byłem wiceministrem rolnictwa doprowadziłem do rozpoczęcia prac projektowych obwodnicy Pułtuska wraz z dwujezdniową drogą do Serocka.

W nowej sytuacji mam nadzieję, że budowa obwodnicy zostanie wznowiona.

4. Czy Pańskie biuro poselskie w Pułtusku będzie funkcjonowało na dotychczasowych zasadach?

Biuro poselskie będzie funkcjonowało podobnie, nie wiem tylko ile ja osobiście będę mógł poświęcić czasu na dyżury poselskie w nowej sytuacji, ale będę się starał być w każdy poniedziałek w biurze.

Komentarze

3 komentarze

 1. Cola odpowiedz

  Ten wywiad jest dowodem, że Pułtuszczanie wybrali du – pę.

 2. Cola odpowiedz

  Ten wywiad jest dowodem, że Pułtuszczanie wybrali dupę.

 3. monter odpowiedz

  Na obwodnicę przez najbliższe 15 lat nie ma najmniejszych szans! Proszę się nie łudzić.
  Priorytet to via Baltica po śladzie S-8 ( Marki-Wyszków-Ostrów Mazowiecka) i dalej w kierunku Łomży wraz z obwodnicą, przyszła S-61 i dalej na północ do naszych granic!! W tym kierunku będą szły prace.
  Już pod koniec roku otwarta ma być obwodnica Marek a w następnym odcinek o standardzie drogi ekspresowej Wyszków-Ostrów Maz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *