pultuszczak

Facebook


Sztangiści MKS NAREW najlepsi na Mazowszu

2015-10-15 10:20:25

MKS NAREW był gospodarzem Mistrzostw Mazowsza Juniorów, które odbyły się 26 września, w hali sportowej PG 1

Do zawodów przystapiło 19 dziewcząt i 38 chopców z dziesięciu mazowieckich klubów sportowych. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała wiceburmistrz miasta Pułtusk Róża Krasucka. Pułtuską NAREW reprezentowali: Maciej Ćwik w kat. 45 kg, Kacper Dąbrowski w kat. 62 kg, Kamil Czarnecki w kat. 85 kg, Paweł Szmeja w kat. 94 kg i Daniel Sokołowski w kat. 94 kg. Zmagania ze sztangą wykazały supremację pułtuskich sztangistów, którzy po sześciu godzinach walki powiększyli swój sportowy dorobek o cztery złote i jeden srebrny medal. Pierwsze złoto odebrał Maciej Ćwik, podnosząc w dwuboju 102 kg. Kolejny, srebrny medal, odebrał Kacper Dąbrowski, który nadźwigał 115 kg.

Znacznie poważniejsze dźwiganie zaczęło się, gdy na pomoście pojawili się członkowie kadry narodowej: Kamil Czarnecki, Paweł Szmeja i Daniel Sokołowski. Czarnecki zdeklasował rywali, wygrał z przewagą 75 kg, podnosząc 100 kg w rwaniu i 130 kg w podrzucie. Żadnych szans nie dał rywalom Paweł Szmeja. Osiągnął świetny rezultat 135 kg w rwaniu i 155 kg w podrzucie, a zatem najlepszy wynik w kraju w grupie szesnastolatków. Paweł zmierza do startu w kwietniowych mistrzostwach świata juniorów do lat 17.

Bez większego wysiłku sięgnął po złoty medal Daniel Sokołowski. Wykonał tylko 3 podejścia

i zaliczył 120 kg w rwaniu i 130 kg w podrzucie. Klasyfikacje drużynową wygrała pułtuska NAREW, a tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw odebrał Paweł Szmeja.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *