pultuszczak

Facebook

Szokujące znalezisko w lesie

2021-04-30 7:31:45

I apel o pomoc w wykryciu sprawców

Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Pułtusk, 29 kwietnia pracownicy naszego nadleśnictwa, w sąsiedztwie miejsca postojowego w Leśnictwie Magnuszew, natrafili na ciekawe znalezisko. Ktoś wysypał ponad 23 tony odpadów. Hałda składała się z częściowo rozdrobnionych i przerobionych odpadów komunalnych, stąd podejrzenie, że ich źródłem może być nieuczciwa sortownia lub zakład utylizacji. Śmieci zostały najprawdopodobniej porzucone w nocy z 28-29 kwietnia 2021 r. Ponieważ istniało ryzyko skażenia środowiska oraz ilość śmieci była ogromna, nadleśnictwo powiadomiło Komendę Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie.
Podrzucone do lasu odpady jeszcze tego samego dnia zostały uprzątnięte i przekazane do utylizacji. Koszt całej akcji to blisko 23 tysiące złotych netto. Tylko w 2020 r. z terenu Nadleśnictwa Pułtusk wywieziono 195 m3 odpadów, a roczne koszty uprzątania naszych lasów to około 110 tysięcy zł netto.

Apelujemy o pomoc w znalezieniu sprawcy zaśmiecania. Jeżeli ktoś widział podejrzany pojazd, który mógł przewozić odpady w nocy z 28 na 29 kwietnia br. w okolicach miejscowości Stary Szelków przy drodze krajowej nr 61, proszony jest o kontakt z komendantem straży leśnej Nadleśnictwa Pułtusk 604 211 759.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…