pultuszczak

Facebook


Szkolne konkursy dla rodziców?!

2016-12-22 8:39:35

Do podjęcia tego tematu zainspirowała nas wiadomość od czytelniczki, mamy mającej dziecko w wieku szkolnym. Problem ważny i drażniący nie tylko ją. Mamy nadzieję, że da do myślenia nauczycielom i jurorom oceniającym prace w różnego rodzaju konkursach, ogłaszanych DLA DZIECI, a nie DLA RODZICÓW! Prace konkursowe bezwzględnie powinny by wykonywane przez dzieci samodzielnie, na lekcjach, a nie w domu. Oddajmy głos naszej czytelniczce

Witam serdecznie. Chciałabym się odnieść do informacji „Wyniki gminnych konkursów bożonarodzeniowych Najładniejsza kartka – specjalne wyróżnienie Burmistrza Miasta Pułtusk ” . To jakaś jedna wielka pomyłka z tym konkursem, wielka niesprawiedliwość. Czy te prace były robione przez dzieci??? Oglądałam je i jury chyba rozpoznaje prace dziecka, a pracę dorosłego!!! Te prace nie są wykonane rękami dzieci – oczywiście jest kilkanaście, ale te prace nie zostały nawet wyróżnione. Jak można zachęcić dzieci do pracy, jeżeli innym dzieciom prace wykonują rodzice i jak sami się do tego przyznają – siedzą wściekli i robią prace przez dwa dni, bo w szkole kazali lub nawet kupują od osób ze zdolnościami ładną kartkę robioną własnoręcznie lub gotowy stroik, a dziecko ich ogląda telewizję lub gra na komputerze. Proszę następnym razem ogłosić konkurs dla rodziców. Nie wiem jak można zmotywować dzieci do samodzielnej pracy, dzieci czują się pokrzywdzone. Rozmawiają ze sobą w szkole i wiedzą kto robił sam, komu robili rodzice, a kto kupił i przekazał do szkoły.W następnym roku proszę wcale nie organizować, bo to boli dzieci i ich rodziców albo nauczyciele niech ogłoszą konkurs dla rodziców lub dzieciaki niech same wykonują pracę w szkole. Są lekcje plastyki i techniki, godziny wychowawcze, które można przeznaczyć na szczytny cel. Przez to jak do sprawy podeszli rodzice i jury, uczymy dzieci oszukiwania, kombinowania, a później mówimy o odpowiedzialności i rzetelności, uczciwości. Ładne słowa- inaczej mówimy, inaczej robimy. Ten konkurs to wielka pomyłka!!! Proszę zainteresować się tą sprawą, powalczyć o uczciwość dla dzieci, które naprawdę wykonują prace samodzielnie, bo szkoda ich i to my dorośli ich psujemy. Zachęcajmy do uczciwej pracy! Ja już swojego dziecka nie zachęcę, po jak powiedziała: ” mamo, następnym razem zrobisz mi ty!”

Komentarze

2 komentarze

  1. Maja odpowiedz

    Jako nauczyciel pracujący w szkole od wielu lat zgodzę się z tą opinią tylko częściowo. Owszem, zdarzają się prace robione niesamodzielnie. Jednak wielu uczniów posiada wybitne wręcz zdolności plastyczne i ich prace często właśnie są odrzucane przez komisje, bo są podejrzenia o niesamodzielność, Niestety komisja, która na co dzień z takim dzieckiem nie pracuje, nie jest w stanie tego ocenić. Natomiast nauczyciel doskonale wie, na co każde dziecko stać.

  2. Paula odpowiedz

    W pełni się zgadzam!!! te prace robione przez dzieci można wymienić na palcach jednej ręki, a jury to chyba ciemne okulary mają!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *