pultuszczak

Facebook


SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ GRZYBIARKI

2017-10-04 9:08:46

Pomimo licznych apeli, nadal wiele starszych osób samotnie wybiera się na grzybobranie. W ubiegły czwartek, wyszła do lasu 72- letnia mieszkanka naszego powiatu. Nie wróciła w porę do domu

Wszystko wydarzyło się w gminie Gzy. 72- letnia kobieta o godzinie 9 wyszła do lasu na grzyby. Jej wielogodzinna nieobecność zaniepokoiła rodzinę. Po godzinie 21 najbliżsi zaalarmowali policję. Zaraz po przyjętym zgłoszeniu, dyżurny pułtuskiej jednostki dyslokował patrole w pobliskie miejscowości. Do działań skierowano kilkunastu policjantów. Po około godzinie funkcjonariusze Ruchu Drogowego odnaleźli kobietę. Cała i zdrowa powróciła do domu.
Jeszcze raz apelujemy do wszystkich – las się zmienia! Nawet doświadczony grzybiarz może stracić orientację w terenie. Prosimy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas grzybobrania. Nie zapominajmy o naładowanym telefonie komórkowym. Ułatwi on kontakt z policją lub najbliższą rodziną w sytuacji zagubienia. Warto jest także założyć na swoją odzież kamizelkę odblaskową. Zapewni ona służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego.
Pamiętajmy, aby w lasach których nie znamy, poruszać przy głównych szlakach komunikacyjnych.

sierż. sztab. Milena Kopczyńs,a KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *