pultuszczak

Facebook


SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ GRZYBIARKI

2017-10-04 9:08:46

Pomimo licznych apeli, nadal wiele starszych osób samotnie wybiera się na grzybobranie. W ubiegły czwartek, wyszła do lasu 72- letnia mieszkanka naszego powiatu. Nie wróciła w porę do domu

Wszystko wydarzyło się w gminie Gzy. 72- letnia kobieta o godzinie 9 wyszła do lasu na grzyby. Jej wielogodzinna nieobecność zaniepokoiła rodzinę. Po godzinie 21 najbliżsi zaalarmowali policję. Zaraz po przyjętym zgłoszeniu, dyżurny pułtuskiej jednostki dyslokował patrole w pobliskie miejscowości. Do działań skierowano kilkunastu policjantów. Po około godzinie funkcjonariusze Ruchu Drogowego odnaleźli kobietę. Cała i zdrowa powróciła do domu.
Jeszcze raz apelujemy do wszystkich – las się zmienia! Nawet doświadczony grzybiarz może stracić orientację w terenie. Prosimy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas grzybobrania. Nie zapominajmy o naładowanym telefonie komórkowym. Ułatwi on kontakt z policją lub najbliższą rodziną w sytuacji zagubienia. Warto jest także założyć na swoją odzież kamizelkę odblaskową. Zapewni ona służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego.
Pamiętajmy, aby w lasach których nie znamy, poruszać przy głównych szlakach komunikacyjnych.

sierż. sztab. Milena Kopczyńs,a KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *