pultuszczak

Facebook


System się sprawdza – Podsumowanie sezonu MŁODYCH ORŁÓW NADNARWIANKI

2019-07-23 4:17:23


Pod koniec czerwca, na Stadionie Miejskim w Pułtusku odbyło się oficjalnie zakończenie sezonu 2018/2019 Młodych Orłów Nadnarwianki. Coroczne spotkanie zarządu, trenerów, zawodników oraz ich rodziców przebiegło jak zwykle w sportowej, rodzinnej atmosferze, a w jego trakcie młodzi sportowcy rozegrali wewnętrzne turnieje w swoich kategoriach

Miniony sezon był dla klubu bardzo udany. W rozgrywkach występowało osiem drużyn, a bardzo dobrze zaprezentowali się zarówno juniorzy, trampkarze, młodziki (U-13) oraz orliki (U-10). Pierwsi utrzymali się w I Lidze Wojewódzkiej, dwie kolejne drużyny wywalczyły wiosną awans do I Ligi Wojewódzkiej, natomiast orliki wywalczyły mistrzostwo okręgu ciechanowsko – ostrołęckiego. Oprócz sukcesów drużynowych, należy wspomnieć o wyróżnieniach indywidualnych dla wychowanków Młodych Orłów. Największym jest na pewno debiut w reprezentacji Polski. Dokonał tego Jakub Kisiel, o czym pisaliśmy już na naszych łamach. W prowadzonej przez Marcina Dornę kadrze U-16, młody pułtuszczanin zagrał już w kilku spotkaniach (przeciwko rówieśnikom z Grecji, Turcji, Rumunii czy Kolumbii). Zaprezentował się z dobrej strony, a w jednym z meczów zanotował asystę.

Wyróżniający się zawodnicy prowadzonych przez Pawła Brodzkiego juniorów Młodych Orłów, zadebiutowali też w drużynie seniorów Nadnarwianki, przyczyniając się do awansu do czwartej ligi. Zarówno bramkarz Jarosław Tkaczyk, jak i napastnik Mateusz Stępniewski, dokonali tego w wieku 15 lat! Swój debiut zaliczył też Hubert Sokołowski. Zespół juniorów (U-17) utrzymał się w I Lidze Wojewódzkiej. Stępniewski został najlepszym strzelcem w tym zespole, najwięcej asyst (pięć) zanotował Hubert Sokołowski, a najwięcej minut na boisku spędził Kamil Dądera. Zespół trampkarzy (U-15) wywalczył natomiast awans do I Ligi Wojewódzkiej. Najlepszymi strzelcami zespołu byli Adam Tośka i Mateusz Makowski (zdobyli po 6 bramek, a Makowski zanotował także najwięcej asyst – 11). Najwięcej grał Gerard Gemza – 1691 minut.

Do rozgrywek przystąpiły także drużyny Młodzików (U-13 i U-12). Starsi wywalczyli awans, natomiast młodsi nie rywalizowali o promocję do wyższej ligi, natomiast uzyskali wicemistrzostwo Ligi Okręgowej. Mocno przyczynili się do tego Mateusz Żołnierzak (18 bramek) i Michał Kornacki (18 bramek, a dodatkowo aż 26 asyst). Wyróżniającym się zawodnikiem uznano Bartłomieja Jarosika. Wśród ich o rok młodszych kolegów najlepiej prezentowali się: Sebastian Dyga (12 goli), Sebastian Komendarski (10 goli i 8 asyst), a najwięcej czasu na murawie spędził Łukasz Malik (705). W starszym zespole Orlików (U-11) wszelkie klasyfikacje wygrał Miłosz Seroka – zdobył 22 gole, 15 asyst, a także najwięcej grał – 480 minut. Jeśli chodzi o młodszych Orlików (U-10) to najwięcej bramek zdobył Kamil Gerek – 24, a wyróżniającym się graczem był Bartosz Sonnenberg, który też zanotował obok Gerka najwięcej asyst – 3. Trenerem Orlików jest Rafał Krzyżewski.

Najmłodsze grupy młodzieżowe wśród Młodych Orłów to prowadzone przez Konrada Mroziewicza Żaki, podzielone także na dwie grupy (U-9 i U-8). W jednej, jak i drugiej drużynie wyróżniającą się postacią był ten sam zawodnik: Julian Staszczyk, który łącznie na obu poziomach wiekowych zdobył 46 goli i zanotował 8 asyst. W drużynie U-9 wyróżniali się także Jan Siemek z największą ilością minut na boisku oraz Alan Kędzierski. Wśród najmłodszych żaków największym zaufaniem trenera cieszyli się Wojciech Gostkiewicz i Jakub Kuczyński (po 196 minut na boisku). Zarówno drużyny Orlików i Żaków (podobnie jak Młodziki U-12) ze względu na strukturę rozgrywek nie miały możliwości awansu na wyższy szczebel, ale spośród czterech drużyn w tej kategorii aż trzy wywalczyły mistrzostwo Ligi Okręgowej. Z pięciu zespołów nie grających o awans aż cztery zagrały w finałowym turnieju o mistrzostwo Okręgu ciechanowsko – ostrołęckiego z następującymi rezultatami: 1. miejsce (1 raz), 2. miejsce (2. razy) 4. miejsce (1 raz).

– Sezon 2018/2019 przyniósł nam sporo radości. Kolejny rok pokazał, że udaje nam się realizować cele, które postawiliśmy sobie przystępując ponad dziewięć lat temu do pracy. Oprócz wychowania dzieci i młodzieży w sporcie i poprzez sport, chcieliśmy stworzyć taki system szkolenia, który będzie zapewniał jak najlepszy rozwój ciężko pracującym i utalentowanym młodym zawodnikom. Chcemy, żeby jak najwięcej z nich zostało w przyszłości profesjonalnymi piłkarzami lub reprezentowało barwy seniorskiej Nadnarwianki. Na pewno cieszymy się z wyników poszczególnych drużyn, które swoją grą osiągają jedne z najlepszych wyników w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim. Po raz kolejny udowodniliśmy, że z powodzeniem potrafimy rywalizować z klubami z większych miast, a nasz sposób gry często doceniają trenerzy naszych rywali, co jest niezwykle budujące. Najważniejszy jest jednak dla nas indywidualny rozwój zawodników, dlatego w szkoleniu kładziemy największy nacisk na naukę techniki – podsumowuje trener i założyciel szkółki, Paweł Brodzki.

Niektórzy z wychowanków Młodych Orłów Nadnarwianki już na wczesnym etapie szkolenia przenoszą się do silniejszych klubów z wyższych lig rozgrywkowych. Doskonale radzą sobie m.in. w drużynach Legii Warszawa czy Polonii, które występują w Centralnej Lidze Juniorów. Maciej Saletra (rocznik 2006) jest kapitanem drużyny Legii, która wywalczyła awans do Ekstraligi. Wspomniany już Jakub Kisiel jest jedynym młodzieżowym reprezentantem Polski wśród graczy Polonii. W tym klubie grają także inni wychowankowie Młodych Orłów: Radosław Borowski (rocznik 2004) wiosną rozegrał najwięcej minut w zespole KSP (U-15), a jego kolegą z drużyny jest Krzysztof Przybysz. Regularnie w kategorii U-16 gra także Piotr Sonnenberg, który zadebiutował także w CLJ (U-17). Także Borowski miał okazję zadebiutować w starszej kategorii. Zdecydowanie najlepszym strzelcem Legionovii jest Kamil Ausfeld (rocznik 2005), który zgromadził na swoim koncie 30 bramek w 16 meczach! W podstawowym składzie tego zespołu gra również Sebastian Piecychna. – Na tych przykładach widać, że nasz system szkolenia się sprawdza – mówi Brodzki.

W drużynie U-11 Polonii Warszawa gra Igor Pik, rozpoczynający przygodę w Młodych Orłach. W ośmiu meczach zdobył pięć bramek i zanotował dwie asysty, czym przyczynił się do awansu swojego zespołu do I Ligi Okręgowej. Igor to młodszy brat Daniela, także wychowanka Nadnarwianki, obecnie piłkarza Cracovii, mającego za sobą już kilka epizodów w ubiegłym sezonie w ekstraklasie. Sezonie zresztą bardzo udanym, bo Cracovia zakwalifikowała się do europejskich pucharów, które zainaugurowała już w miniony czwartek. Pik był z krakowskim zespołem na zgrupowaniu w Słowenii, znalazł się w 23-osobowej kadrze i będzie czekał na swoje szanse.

Świetny sezon za sobą ma inny młody wychowanek Nadnarwianki, Piotr Cichocki, który grał regularnie w trzecioligowych rezerwach Mistrza Polski, Legii Warszawa – strzelił siedem bramek i zanotował dziesięć asyst. Jest w świetnej formie fizycznej i na podstawie parametrów mierzonych podczas meczów, według jednego z trenerów przygotowania motorycznego pracującego od lat w różnych klubach ekstraklasy, pod względem motorycznym znalazłby się w pierwszej piątce zawodników z Ekstraklasy (informacja potwierdzona oparta na parametrach mierzalnych). Być może w najbliższym czasie będzie pukał do drzwi pierwszego zespołu Legii. Możliwe też, że w grę będzie wchodziło wypożyczenie do nieco niżej notowanego klubu, ale grającego w lidze wyższej niż trzecioligowe rezerwy.

– Sukcesy w piłce juniorskiej napawają optymizmem, ale prawdziwą oceną naszej pracy będzie wejście naszych wychowanków w piłkę seniorską, na co jeszcze trochę musimy poczekać. Korzystając z okazji chciałem podziękować trenerom, rodzicom i zawodnikom za kolejny rok wspólnej pracy. Dziękuję również wszystkim osobom wspierającym naszą działalność klubową, na czele z władzami miasta i powiatu. Dziękuję dyrektorom szkół oraz dyrektorowi MOSiR-u, sponsorom i wszystkim osobom, które nam pomagają na wiele różnych sposobów – podsumowuje Paweł Brodzki.

Warto dodać, że drużyna juniorów z zakończonego sezonu jest już pierwszym rocznikiem absolwentów szkółki. Wychowano w nim reprezentanta Polski (Kisiel), zawodnika Centralnej Ligi Juniorów (Sonnenberg), reprezentantów Mazowsza, którzy ze swoimi zespołami wywalczyli mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski (H.Sokołowski, Kisiel) oraz trzech debiutantów w drużynie seniorów Nadnarwianki, każdy w wieku 15 lat (Stępniewski, H.Sokołowski, Tkaczyk). Trzymamy kciuki, aby kolejne sezony przynosiły dużo satysfakcji zarówno młodym piłkarzom, jak i trenerom Młodych Orłów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *