pultuszczak

Facebook


Świętowali w zamku

2016-08-09 5:58:42

W 97. rocznicę powstania Policji Państwowej pułtuscy policjanci i pracownicy POLICJI obchodzili swoje święto. W zamku – pośród dostojników mundurowych, państwowych, duchowieństwa, samorządowców, szefów instytucji i biznesmenów – wysłuchano licznych wystąpień gości oraz nowo powołanego komendanta powiatowego w Pułtusku podinspektora dra Zbigniewa Mikołajczyka

– Od przedwojennych policjantów, tak jak i od dzisiejszych, wymagało się nieskazitelnych opinii, poświęcenia, szczególnych kwalifikacji (…). Przedwojenni policjanci bardzo szybko stali się jednymi z najlepszych policjantów na świecie (…). Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku udało się powrócić do przedwojennej policyjnej tradycji. Dowodem tego są dzisiejsze, ustawowe zadania policji, struktura policji, a także mundury i stopnie policyjne nawiązujące do przedwojennej tradycji. Nasza formacja uzyskała duże poparcie społeczne za zwalczanie przestępczości, za ochronę porządku publicznego i za dbałość o bezpieczeństwo obywateli, wszak poczucie bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych potrzeb człowieka. I to policji rolą jest zapewnienie tego bezpieczeństwa (…) – powiedział podinspektor Mikołajczyk, dziękując jednocześnie „władzom samorządowym za pomoc finansową dla lokalnej policji” oraz służbom miejskim, instytucjom, ośrodkom – kultury i pomocy społecznej, duchownym, także „rodzinom policjantów za wyrzeczenia dnia codziennego”. Dodał: – Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym i awansowanym. To jest wasze święto, to jest nasze święto. Życzę sukcesów w życiu zawodowym i pomyślności w życiu osobistym.
Przedstawicielki rodziny przedwojennego policjanta złożyły na ręce komendanta Mikołajczyka bukiet białoniebieskich kwiatów.
Minister Henryk Kowalczyk: – Pan komendant wspomniał już, że najważniejszą potrzebą człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Doceniamy to szczególnie wtedy, kiedy wokół możemy obserwować wiele zagrożeń i tragedie. I dopiero widzimy, jak bardzo potrzebne jest nam poczucie bezpieczeństwo. Polscy policjanci pokazali w ostatnie tygodnie i lata jak bardzo dobrze to poczucie bezpieczeństwo nam zapewniają. Również takie poczucie bezpieczeństwa mamy w powiecie pułtuskim, dzięki ofiarnej pracy i poświęceniu wszystkich policjantów. Za to wszystko wyrazy wdzięczności i wielkie ukłony.
Ks. biskup Roman Marcinkowski wyraził radość z tego, że przełożeni pułtuskich policjantek i policjantów dostrzegają ich zdolności i kwalifikacje, piękne postawy. Życzył „wewnętrznej radości, żebyście byli przekonani, że jesteście potrzebni, że praca w policji to wasza życiowa droga, że mundur jest waszym wyróżnikiem i że on was zobowiązuje. Żebyście mu byli wierni i żebyście mogli jak najpiękniej służyć naszej ojczyźnie i wszystkim obywatelom”.
I zastępca Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, insp. Marek Świszcz mówił o etosie (Traktuj innych tak, jak chciałbyś sam być traktowany) policjantów II RP, którym kierują się również współcześni stróże porządku publicznego.
Ks. prof. Józef Mandziuk nie krył, że „dużo jest do poprawienia w policji”, mówił też o poważaniu i traktowaniu policjantów i o tym, by policjanta mieć za przyjaciela, za pomocnego człowieka. Podał za przykład angielską policję.
Nagrody rzeczowe i listy gratulacyjne od samorządu powiatowego wręczono aplikantowi sztabowemu Markowi Biegale, aspirantowi Adamowi Ciesielskiemu i sierżantowi sztabowemu Marcinowi Dulębie. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz przekazał nagrody trojgu funkcjonariuszom – asp. szt. Edycie Mikulskiej – Kisiel, st. asp. Katarzynie Grzechnik i mł. asp. Bogdanowi Ulatowskiemu. Medal XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przyznano aspirantowi Grzegorzowi Pawelczykowi.
Pozaoficjalna część spotkania odbyła się w górnym krużganku, po której nastąpił rejs gondolami po Narwi.
pol1
pol2
pol3
pol4

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *