pultuszczak

Facebook


Święto szczypiorniaka w Winnicy

2019-05-31 11:13:15

Jak w latach poprzednich, w okolicach kwietnia i maja Winnica staje się stolicą szczypiorniaka. W tym roku, w dniach 10-12 maja, przyjechało do Winnicy jedenaście ekip do których dołączyła ekipa gospodyń

To było jednak już zwieńczenie wielotygodniowych przygotowań. Zaczęło się od przychylności dyrektora ZPO Andrzeja Zaręby. Później pojawili się Nasi Przyjaciele Sponsorzy i można było myśleć o sportowych zmaganiach. O znaczeniu naszego turnieju świadczy fakt, iż został on doceniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansowało zmagania.
Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym, a następnie rozpoczęły się gry półfinałowe i finałowe.
Nasze zawodniczki zaczęły zmagania od piątkowego zwycięstwa 13:9 z Łukowem, a następnie już po oficjalnym otwarciu turnieju, pokonały po zaciętym spotkaniu 9:6 ekipę z Wyszkowa.
Otwarcie turnieju uświetnili swoją obecnością wójt gminy Robert Wróblewski, Andrzej Zaręba dyrektor ZPO, Anna Jacek – Walesiak wicedyrektor ZPO, Grzegorz Gutkowski prezes WMZPR, Andrzej Jabłoński członek zarządu WMZPR, Ireneusz Górecki prezes Banku Spółdzielczego w Winnicy oraz przewodniczący Rady Gminy Winnica Antoni Pieńkos. Po przemówieniach odbył się dla kibiców konkurs rzutu w poprzeczkę. Wygrał go Wojtek Staniszewski, pokonując koleżankę z klasy, piłkarkę ręczną rocznika 2009 Martynkę Berent i otrzymał torbę sportową ufundowaną przez klub Lidera.
W pierwszym sobotnim spotkaniu bardzo pewnie pokonaliśmy zespół ze stolicy Mazur, ekipę MTS Giżycko 16:8. Kolejny nasz przeciwnik to zespół Wilanowi Warszawa, jak się okazało późniejszy triumfator całych zmagań. Tu niestety graliśmy bardzo nieskutecznie, troszkę bez pomysłu i przegraliśmy swoje pierwsze spotkanie 8:16. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo dziewcząt z Warszawy. Ostatnie nasze spotkanie grupowe to potyczka z równie silną ekipą z Ulana – Majoratu. Graliśmy dużo lepiej niż z dziewczętami ze stolicy, ale to nie wystarczyło. W newralgicznych momentach zawodziła skuteczność. Zeszliśmy z parkietu pokonani 6:10. Tak więc zajmowaliśmy w naszej grupie miejsce III i czekała nas walka o wejście do najlepszej czwórki turnieju z II ekipą grupy B zespołem MKS Lublin.
Mecz był super w wykonaniu obydwu ekip. Zacięty, z ogromną dramaturgią, walką o każdą piłkę, ku uciesze licznie przybyłych kibiców. Po pierwszej połowie remis 5:5, po drugiej remis 11:11 i o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka. Tutaj mieliśmy pecha. Nie rzucaliśmy trzech karnych i dwóch „setek”, co skrzętnie wykorzystały koleżanki z Lublina i wygrały mecz 11:14.
Tak więc pozostała nam gra o miejsca V-VIII w naszym turnieju. Kolejne spotkanie decydowało o tym czy zagramy o miejsce V czy VII. Czekała nas powtórka z meczu grupowego z ekipą z Wyszkowa. Było widać, jak wiele wysiłku kosztowało nas poprzednie spotkanie. Choć przeważaliśmy w każdym elemencie, to nie potrafiliśmy wykorzystać wypracowanych sytuacji rzutowych i niemiłosiernie obijaliśmy bramkarkę przeciwniczek. Po prostu zmęczenie. W tym meczu również do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. Niestety, również w niej pudłujemy i tym razem przegrywamy 13:14.
W meczu o VII miejsce z zespołem z Końskich poprawiamy skuteczność i pewnie wygrywamy 13:8.
Wszystkie ekipy zachwycone były poziomem spotkań na turnieju i podkreślały, że można było zająć i pierwsze i dwunaste miejsce, a i tak była wyrównana gra.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

I – UKS „WILANOWIA” WARSZAWA
II – MKS KARCZEW
III – MKS LUBLIN
IV – ULKS „GROM” WIENIAWA
V – UKS „1” WYSZKÓW
VI – UKS „SPRINT” ULAN – MAJORAT
VII – LUKS „LIDER” WINNICA
VIII – UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE
IX – UKS „JEDYNKA” ŁUKÓW
X – MUKS „CZARNI” REGIMIN
XI – AP „MARCOVIA” MARKI
XII – MTS GIŻYCKO

Nasze podopieczne otrzymały wiele wyróżnień. Te z uśmiechem najwyższa Ewelina Lisiecka. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Maja Gizińska, a do najlepszej „7” wybrana została Klaudia Światkowska. Każda zawodniczka bez względu na zajęte miejsce wyjechała z Winnicy z dyplomem, medalem, butonem, zdjęciem turniejowym i okolicznościową koszulką. Taki wysiłek należy doceniać.
O zadowoleniu z organizacji turnieju szkoleniowców wszystkich ekip świadczy fakt, iż już zarezerwowali obecność w przyszłym roku. To cieszy i widać, że trud tak wielu osób się opłacił. Tak, więc do zobaczenia za rok!
Skład zespołu:
Olkowska Wiktoria, Ela Mierzejewska, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia i Czyżewska Natalia.

Zorganizowanie turnieju nie byłoby możliwie, gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej – Szeligi oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:

WÓJT GMINY WINNICA ROBERT WRÓBLEWSKI
ANDRZEJ ZARĘBA DYREKTOR ZPO W WINNICY
MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
ANDRZEJ GRABOWSKI – FIRMA POLMLEK
MAŁGORZATA I KRZYSZTOF WALENDZIEWSCY – GRUPA WALKRYS
IRENEUSZ GÓRECKI – BANK SPÓŁDZIELCZY W WINNICY
STEFAN WINNICKI SKLEP TOPAZ W WINNICY
BARBARA RUDNIK – ZAKŁAD MLECZARSKI PRESIDENT WINNICA
KRZYSZTOF GIERCZAK – FIRMA GERPOL
PREZES GRZEGORZ GUTKOWSKI – WARSZAWSKO MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
SŁAWOMIR BIAŁCZAK – PIEKARNIA BIAŁCZAK
JAN KACZMARCZYK – FIRMA DROGI I MOSTY
SŁAWOMIR LENARCIK FIRMA MASARSKA LENARCIK
MAREK CHODKOWSKI – HURTOWNIA LIMONKA
DARIUSZ DULIŃSKI – ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA OWOCOWO – WARZYWNEGO DARIA W WINNICY
GLAZ BUD MARIUSZ WEŁNA
ZBIGNIEW KOWALCZYK – FIRMA „BUDOMUR”
PAŃSTWO SOSNOWSCY – FIRMA „SANIMAX”
STAROSTWO POWIATOWE W PUŁTUSKU ZE STAROSTĄ JANEM ZALEWSKIM.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *