pultuszczak

Facebook

Święta w firmie – jakie upominki wybrać?

2017-11-07 8:24:07

Prezenty świąteczne pomagają budować więzi z innymi ludźmi. Kosze bożonarodzeniowe są idealnym podarunkiem dla rodziny i współpracowników.

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Zazwyczaj kojarzony z domem rodzinnym, choinką i prezentami. Przyjęło się, że przy tej okazji obdarowujemy się wzajemnie prezentami. Dajemy je swoim bliskim. Ostatnio przyjęło się również obchodzenie świąt w firmach. Zakłady pracy organizują z tej okazji eventy, w których trakcie składane są życzenia i przekazywane upominki dla pracowników. Niektóre firmy dbają również o swoich współpracowników i odpowiednio wcześniej przesyłają im kartki lub upominki bożonarodzeniowe.

Prezenty świąteczne a relacje biznesowe
Nie ma lepszej okazji na budowanie dobrych relacji niż okres świąt Bożego Narodzenia. Nawet jeśli nasze kontakty z pracownikami nie były dotąd najlepsze, w tym momencie możemy zacząć wszystko od początku. Nie należy traktować prezentu jak zbędnego wydatku, a jedynie jako inwestycję. Nawet niewielki upominek wręczony pracownikowi świadczy o tym, że pracodawcy na nim zależy i docenia jego pracę. Bardzo popularnym podarunkiem jest świąteczna torba ze słodyczami lub kosz bożonarodzeniowy. Wartość prezentu zależy oczywiście od sytuacji finansowej firmy. Niektóre zakłady pracy decydują się na galanterię skórzaną, inne na zestaw artykułów piśmienniczych. Nie każdy upominek jest jednak odpowiedni dla wszystkich pracowników czy też kontrahentów. Jeśli nie znamy ich preferencji postawny na zestawy prezentowe w postaci koszy świątecznych. W obdarowywaniu ważne jest również niepopełnienie faux-pas. Zarówno obecny, jak i dawny współpracownik, który zostanie obdarowany nawet symbolicznym upominkiem, z pewnością będzie bardziej skłonny do podejmowania dalszej współpracy. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku pracownika. On również odczuje głębszą więź, a tym samym przełoży się to na zwiększenie jego lojalności.

Dlaczego kosze prezentowe są idealnym upominkiem?
Idealny prezent od firmy nie może być zbyt osobisty. Trudnością byłoby nawet kupienie takiego prezentu.

Uniwersalny charakter

Kosz bożonarodzeniowy jest podarunkiem uniwersalnym i bezpiecznym. Jego zawartość jest bowiem bardzo różnorodna. Poczynając od słodkich artykułów, a na wytrawnych kończąc. Kupujący nie musi obawiać się, że nie trafi w czyjś gust. Zawartość kosza stworzona jest z produktów najczęściej przez każdego kupowanych oraz takich, które posiadamy w swoich domach.

Odpowiednia forma

Kosz to forma umożliwiająca wręczenie w każdych okolicznościach. Wygląda o wiele lepiej niż torba lub zapakowany prezent, ponieważ eksponuje swoją zawartość w bardzo okazały sposób. Przy jego wręczaniu unikniemy problemu z rozpakowywaniem. Niektórzy krępują się podczas przyjmowania prezentu, ponieważ nie wiedzą, czy powinni go od razu rozpakować i jak się zachować po jego obejrzeniu.

Kosze na Boże Narodzenie mogą mieć różną formę. W ofercie firmy Nobilia.pl oprócz tradycyjnych koszy bożonarodzeniowych znajdziemy również kuferki i specjalne świąteczne pudełka. Zostały one przygotowane ze szczególną dbałością o każdy najdrobniejszy element. Ważny podkreślenia jest fakt, że taki upominek możemy zamówić drogą internetową. W wyznaczonym terminie zostanie on dostarczony pod wskazany przez zamawiającego adres.

Co wchodzi w skład kosza prezentowego?
W koszach bożonarodzeniowych znajdziemy same ekskluzywne produkty. Mogą mieć one słodki lub wytrawny smak, w zależności od gustu osoby obdarowywanej. Idealną opcją jest połączenie tych dwóch wersji w jednym koszu. Wybór jest bardzo duży.

 • Pierniczki świąteczne zwykłe lub w polewie czekoladowej.

 • Różne rodzaje słodkich ciastek (w tym ciasteczka włoskie).

 • Ciastka owsiane z dodatkami orzechów lub z czekoladą.

 • Wina (wytrawne lub słodkie).

 • Whisky.

 • Herbaty.

 • Kawy.

 • Czekolady (białe, mleczne lub gorzkie).

 • Bakalie w karmelu.

 • Praliny czekoladowe.

 • Cukrowe laski świąteczne.

 • Nalewki.

 • Miód.

Wśród powyższych produktów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zarówno przyjmowanie, jak i wręczanie takiego prezentu to nie lada przyjemność. Oprócz produktów spożywczych kosze bożonarodzeniowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju elementy dekoracyjne tj. świece, kokardy, serwety, szyszki. Nawet samo opakowanie takiego podarunku może stać się jego częścią.

Komentarze

1 komentarz

 1. Maria odpowiedz

  Bez względu na to, jaki prezent ostatecznie wybierzemy, należy pamiętać o spersonalizowaniu upominku, tak aby adresat poczuł się wyróżniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…