pultuszczak

Facebook

ŚWIADKOWIE HISTORII W TRÓJCE

2019-11-30 4:06:15

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły TRÓJECZKA, w ramach projektu NIE ZAPOMNIMY, upamiętniającego 80. rocznicę drugiej wojny światowej, zorganizowało spotkanie, będące i żywą lekcją historii, i pomostem między pokoleniami, czyli uczniami a świadkami HISTORII, kombatantami POLSKI PODZIEMNEJ

Ci kombatanci to panowie: Ryszard Bobowski, Ryszard Grochowski i Wiesław Świerczewski. To oni odpowiadali na pytania Natalii i Karola, prowadzących spotkanie. Jedno z pierwszych pytań to to o Światowy Związek Żołnierzy AK i roli gości w tymże  ZWIĄZKU.

Natalia i Karol: – My – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły TRÓJECZKA – mamy poczucie misji. Pracując na rzecz społeczności lokalnej, uważamy, że o minionych wydarzeniach nie wolno nam zapominać, że powinniśmy dobrze znać historię naszej Małej Ojczyzny, dzieje Polski i Europy oraz losy bohaterów, dzięki którym możemy się tu spotkać – wolni, szczęśliwi i bezpieczni.

Wielowarstwowość zdarzenia pozwoliła uczniom i na goszczenie kombatantów, i na udział w grze terenowej (miejsca pamięci narodowej `39-`45r.), w której – jak podała pedagog szkoły Maria Zaremba – uczestniczyły sześcioosobowe drużyny z JEDYNKI, DWÓJKI, TRÓJKI, CZWÓRKI oraz ze szkół w Przemiarowie i Płocochowie, i na międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych pod kierunkiem emerytowanego nauczyciela muzyki, Romualda Jankowskiego.

GMD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…