pultuszczak

Facebook

Sukces pułtuskich seniorów

2022-08-23 1:25:49

Aktywni seniorzy z Pułtuska pozyskali środki finansowe w postaci Bonu Społecznego, na realizację zadania pn. „Utworzenie strefy zieleni – Ogrodu przy Dziennym Domu „Senior+” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Pułtusku

-Pomysł na projekt zaczerpnęliśmy z projektów realizowanych przez Gminę Pułtusk.
Obserwujemy, co dzieje się w naszym mieście i jak miasto pięknieje, dzięki prowadzonym przez Gminę Pułtusk inwestycjom. Jest ich wiele, ale szczególne wrażenie zrobiły na nas te, które wspierają tworzenie stref zieleni i rekreacji na terenie gminy. Są to oczywiście projekty na dużą skalę, obejmujące znaczne obszary przestrzeni miejskiej, realizowane przy wsparciu funduszy zewnętrznych. Jesteśmy pod wrażeniem tych działań,  jednocześnie uważamy, że takich miejsc w mieście jak Pułtusk powinno być jeszcze więcej. Naszym zdaniem idealnym miejscem na utworzenie małej strefy zieleni jest teren położony przy budynku Dziennego Domu „Senior +” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku. Jednak nasze przedsięwzięcie nie zostałoby zrealizowane bez wsparcia ze  środków zewnętrznych – mówi Pani Wanda Sochacka – lider nieformalnej grupy  „Pułtuscy Seniorzy – Ogrodnicy”, która złożyła wniosek o udzielenie bonu.

Źródło finansowania tegoż niebagatelnego pomysłu znalazła Beata Kowalska – kierownik Dziennego Domu „Senior +”w Pułtusku, zachęcając i wspierając liderkę grupy w  złożeniu wniosku w ramach programu „Bony dla Seniorów II”.

Projekt polega na utworzeniu przy Dziennym Domu „Senior+” MOPS w Pułtusku strefy zieleni – ogrodu. W ramach zadania odbędzie się pięć spotkań seniorów, podczas których, na terenie Dziennego Domu „Senior+”, będą uczestniczyć w pracach w ogrodzie – sami zakupią wybrane drzewka, krzewy, kwiaty, następnie zajmą się aranżacją ogrodu i sadzeniem zieleni. Projekt zakończy się zorganizowanym przez seniorów piknikiem, połączonym z tańcami, z przygotowanym przez nich poczęstunkiem.
Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia samodzielności seniorów, otworzy grupę na nowe wyzwania, zwiększy motywację do podejmowania nowych aktywności, ale również do promowania zdrowego stylu życia, przebywając na świeżym powietrzu.
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu pn. „Bony dla seniorów II” realizowanego przez Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.
źródło: UM w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…