pultuszczak

Facebook

STYPENDYŚCI NA ŁAMY. DZIŚ KOLEJNY STYPENDYSTA ZSZ IM. JANA RUSZKOWSKIEGO

2019-08-01 4:35:07

Rafał Skoczeń, klasa 3TIb, WYCHOWAWCZYNI p. Dorota Sobocińska
Jestem stypendystą drugi raz.Moja średnia ocen wynosi 4.78.

Chęć do nauki i zgłębiania wiedzy wykazywałem od najmłodszych lat, aczkolwiek w ostatnim czasie staram się poświęcać więcej czasu na naukę, ponieważ zrozumiałem, jak ważne jest to dla mojej przyszłości.

Nie jestem typowym molem książkowym, wiedzę staram się zdobywać poprzez aktywne uczestniczenie w lekcjach, podczas różnego rodzaju wycieczek i spotkań, prelekcji. Uwielbiam łączyć naukę z zabawą, gdyż jest to moim zdaniem najszybsza metoda przyswajania wiedzy.

Jestem osobą, która bardzo dba o rozwój osobisty. Myślę, że jeśli mam możliwość oraz odpowiednie warunki do poszerzania wiedzy i zdobywania dobrych ocen, grzechem byłoby tego nie wykorzystać.

Swojej wiedzy nie czerpię jedynie ze szkoły. Wszędzie i w każdej chwili staram się wyłapywać przydatne informacje warte zapamiętania. W wolnych chwilach często czytam różne artykuły w Internecie, z których bardzo dużo zostaje w mojej głowie.

Bez dwóch zdań moimi największymi motywatorami do nauki, przykładami, wzorami do naśladowania byli i są moi rodzice, którzy odkąd pamiętam, uświadamiali mnie, jak ważne jest zgłębianie wiedzy, zdobywanie nowych umiejętności oraz zapewniali mi do tego świetne warunki, za co chciałbym przy okazji z całego serca im podziękować.

Myślę, że w tym momencie nie mógłbym wybrać takich przedmiotów, ponieważ moje zainteresowania zmieniają się z dnia na dzień. Przyszłości nie da się przewidzieć i bez względu na to, co będę w życiu robił i jakie mam w danej chwili plany, każda wiedza, którą mam okazję zdobyć, może okazać się kiedyś przydatna.

Mam wiele hobby i zainteresowań, jednym z nich jest informatyka, na którą poświęcam bardzo dużo czasu oraz pieniędzy. Informatyka to zawód przyszłości, dlatego też podczas wyboru szkoły postanowiłem skupić się właśnie na tym kierunku kształcenia.

Tak jak już mówiłem, przyszłości nie da się przewidzieć. W tym momencie skupiam się na zdaniu matury oraz egzaminów zawodowych. Co dalej? Czas pokaże.

Moje stypendium wynosi 4924zł. Pieniądze przeznaczam na rozwój w branży IT oraz na przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego.

PYTAŁA GRAŻYNA MARIA DZIERŻANOWSKA

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…