pultuszczak

Facebook


STYPENDYŚCI NA ŁAMY

2019-09-10 11:53:42

DZIŚ MATEUSZ MAKOWSKI, ZSZ IM. JANA RUSZKOWSKIEGO

Absolwent TECHNIKUM  nr1, wychowawczyni pani Leontyna Foltyn. Jestem stypendystą  po raz pierwszy. Moja średnia ocen wynosi 4.0.

Moja chęć nauki jest wynikiem ostatnich czasów i przełomu myślowego, który utwierdził mnie w przekonaniu, jak nauka jest ważna.

Nie lubię siedzieć nad książkami. Zastępuję to raczej wiedzą pochodzącą z Internetu i forum. Wiedzę z przedmiotów ogólnych przyswajam najczęściej z samej lekcji.

Głównym czynnikiem, jaki zachęca mnie do poszerzania wiedzy  – i przy okazji wysokiej średniej –  jest nie ocena, tylko samoświadomość doskonalenia się i stawiania sobie coraz to trudniejszych wyzwań.

Tak jak powiedziałem,  wiedzę w większości czerpię ze stron internetowych. Myślę, że w wieku sieci internetowej jest to bardziej rozsądniejsza baza wiedzy i oczywiście bardzo dobrze uzupełnia naukę uzyskaną ze szkoły.

Moim punktem ZAPALNYM  odnośnie nauki byłem  raczej ja sam. Chęć zmiany dotychczasowego sposobu postrzegania rzeczywistości przyczyniła się do gruntownej zmiany w zdobywaniu wiedzy. Oczywiście bez pomocy mojego opiekuna, moja decyzja zmiany mogła w każdej chwili nie dotrwać jutra.

Jeśli bym odjął system oceniania i średnią ocen, to raczej bym się skupił na przedmiotach, które lubię oraz które pomogą mi COŚ  osiągnąć. Na pewno to by były przedmioty zawodowe oraz język obcy. Myślę, że w tych czasach akurat te przedmioty mają wielki wpływ na utrzymanie się na rynku pracy. Chociaż matematyka też jest ważna, przynajmniej sama podstawa.

Ciężko mi określić swoje hobby. Można to podłączyć pod  POZNAWANIE SIEBIE. Staram się każdemu zainteresowaniu dawać szansę i sprawdzać się w tym. Nigdy nie odmawiam sobie nowych doświadczeń.

Kim będę w przyszłości? Dość trudne pytanie. Mam wiele planów czy to zostać programistą, edytorem, czy nawet tłumaczem. Jedno jest pewne, chcę podróżować, chcę zmieniać świat, chcę innym ułatwić życie na przykład przez moje wynalazki czy też usługi tłumacza, czy edytora. Aktualnie jestem na drodze współpracy z firmą Mardom, która zaoferowała mi staż w dziale IT(miło z ich strony), a ponadto nagrodziła mnie mianem „superzawodowca”.

Moje stypendium wynosi 4 920zł. Całą kwotę wykorzystałem na sprzęt komputerowy. To moje narzędzie pracy i wiedzy. Dzięki temu mogę stać się tym, kim chcę zostać.

PYTAŁA GRAŻYNA M. DZIERŻANOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *