pultuszczak

Facebook

STYPENDYŚCI NA ŁAMY

2019-08-27 10:40:21

DZIŚ KAMIL GEREK

Imię i nazwisko, klasa, wychowawca?

Kamil Gerek, III Tib, p. Dorota Anna Sobocińska

Jesteś stypendystą pierwszy czy kolejny raz?

Jestem stypendystą po raz drugi, a opiekunem mojego projektu jest p.  Dorota Anna Sobocińska

Twoja średnia ocen?

Moja średnia ocen w bieżącym roku szkolnym to 5.33, z czego oczywiście bardzo się cieszę.

Czy twoja chęć do nauki i zgłębiania wiedzy datuje się od najwcześniejszych lat szkolnych, czy jest wynikiem ostatnich czasów?

Moja chęć do nauki pojawiła się dopiero w technikum, ponieważ tu uczę się tego, co mnie interesuje. Mam fajną klasę i nauczycieli, którzy potrafią mnie zmotywować do nauki i rozwoju własnych pasji i zainteresowań. Mam tu na myśli szczególnie wychowawcę -panią Dorotę Sobocińska, dzięki której angażuję się w różne projekty edukacyjne oraz biorę udział w ciekawych inicjatywach.

Jesteś typowym molem książkowym i dużo czasu spędzasz na nauce, czy odwrotnie – wiedzę chwytasz w lot, czyli w szkole, na lekcjach?

Nad książkami spędzam mało czasu, raczej swoją wiedzę zdobywam w szkole z lekcji oraz z Internetu. Interesują mnie szczególnie zagadnienia stricte informatyczne, dotyczące sieci komputerowych, serwerów i języków programowania.

Jakie czynniki najbardziej cię zachęcają i do osiągania wysokiej średniej ocen, i do dużej wiedzy?

Najbardziej zachęca mnie możliwość poszerzenia swoich umiejętności oraz satysfakcja. Nie ukrywam, że motywują mnie też koledzy z klasy, z którymi realizuję wiele przedsięwzięć informatycznych.

Czy wiedzę czerpiesz jedynie ze szkoły, z lekcji, od nauczycieli, czy też poszukujesz jej na własną rękę? W jaki sposób? Gdzie?

Swoją wiedzę oprócz lekcji zdobywam z Internetu, ale też kupuje literaturę specjalistyczna i kończę kursy specjalistyczne, które w przyszłości pozwolą mi znaleźć dobrą pracę.

Czy był ktoś, kto zachęcił cię do przykładania się do nauki? Wskazywał na potrzebę zdobywania szerokiej wiedzy? Był przykładem i wzorem?

Do rozwoju własnego i poszerzania wiedzy zachęcali mnie rodzice, na których zawsze mogę liczyć i którzy wspierają mnie w dążeniach do wybranego celu.

Gdyby nie chodziło o średnią ocen, tylko i jedynie o twój rozwój umysłowy i intelektualny oraz przydatność danej wiedzy w przyszłości, to na jakich przedmiotach skupiłbyś się najbardziej?

Najbardziej bym się skupił na przedmiotach informatycznych, ponieważ je lubię i się nimi interesuję. Mam nauczycieli, którzy potrafią zainspirować mnie do rozwoju i poszukiwania własnych rozwiązań technicznych.

Co jest twoim największym hobby? Zainteresowaniem?

Moje hobby i jednocześnie zainteresowanie to informatyka. Myślę, że jej zastosowanie jest ogromne i kreuje nowe perspektywy w różnych dziedzinach.

Kim będziesz w przyszłości… Jak myślisz: gdzie i w czym wykorzystasz swoją wiedzę i swoje umiejętności. I czy w kraju czy zagranicą?

W przyszłości na pewno chciałbym mieć pracę związaną z informatyką, interesują mnie serwery, sieci, ale też bazy danych. Nie wykluczam wyjazdu za granicę, gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na informatyków .

Ile wynosi twoje stypendium? Jak wykorzystujesz pieniądze stypendialne? Na co je przeznaczasz? A może zbierasz?

Moje stypendium wyniosło 4924 zł. Pieniądze stypendialne wykorzystałem na poszerzenie mojej wiedzy oraz na sprzęt niezbędny do stworzenia projektu stypendialnego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda mi się uzyskać stypendium. Mam już nawet pomysł na projekt…

Pytała Grażyna M. Dzierżanowska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…