pultuszczak

Facebook


STYPENDYŚCI NA ŁAMY

2019-08-27 10:40:21

DZIŚ KAMIL GEREK

Imię i nazwisko, klasa, wychowawca?

Kamil Gerek, III Tib, p. Dorota Anna Sobocińska

Jesteś stypendystą pierwszy czy kolejny raz?

Jestem stypendystą po raz drugi, a opiekunem mojego projektu jest p.  Dorota Anna Sobocińska

Twoja średnia ocen?

Moja średnia ocen w bieżącym roku szkolnym to 5.33, z czego oczywiście bardzo się cieszę.

Czy twoja chęć do nauki i zgłębiania wiedzy datuje się od najwcześniejszych lat szkolnych, czy jest wynikiem ostatnich czasów?

Moja chęć do nauki pojawiła się dopiero w technikum, ponieważ tu uczę się tego, co mnie interesuje. Mam fajną klasę i nauczycieli, którzy potrafią mnie zmotywować do nauki i rozwoju własnych pasji i zainteresowań. Mam tu na myśli szczególnie wychowawcę -panią Dorotę Sobocińska, dzięki której angażuję się w różne projekty edukacyjne oraz biorę udział w ciekawych inicjatywach.

Jesteś typowym molem książkowym i dużo czasu spędzasz na nauce, czy odwrotnie – wiedzę chwytasz w lot, czyli w szkole, na lekcjach?

Nad książkami spędzam mało czasu, raczej swoją wiedzę zdobywam w szkole z lekcji oraz z Internetu. Interesują mnie szczególnie zagadnienia stricte informatyczne, dotyczące sieci komputerowych, serwerów i języków programowania.

Jakie czynniki najbardziej cię zachęcają i do osiągania wysokiej średniej ocen, i do dużej wiedzy?

Najbardziej zachęca mnie możliwość poszerzenia swoich umiejętności oraz satysfakcja. Nie ukrywam, że motywują mnie też koledzy z klasy, z którymi realizuję wiele przedsięwzięć informatycznych.

Czy wiedzę czerpiesz jedynie ze szkoły, z lekcji, od nauczycieli, czy też poszukujesz jej na własną rękę? W jaki sposób? Gdzie?

Swoją wiedzę oprócz lekcji zdobywam z Internetu, ale też kupuje literaturę specjalistyczna i kończę kursy specjalistyczne, które w przyszłości pozwolą mi znaleźć dobrą pracę.

Czy był ktoś, kto zachęcił cię do przykładania się do nauki? Wskazywał na potrzebę zdobywania szerokiej wiedzy? Był przykładem i wzorem?

Do rozwoju własnego i poszerzania wiedzy zachęcali mnie rodzice, na których zawsze mogę liczyć i którzy wspierają mnie w dążeniach do wybranego celu.

Gdyby nie chodziło o średnią ocen, tylko i jedynie o twój rozwój umysłowy i intelektualny oraz przydatność danej wiedzy w przyszłości, to na jakich przedmiotach skupiłbyś się najbardziej?

Najbardziej bym się skupił na przedmiotach informatycznych, ponieważ je lubię i się nimi interesuję. Mam nauczycieli, którzy potrafią zainspirować mnie do rozwoju i poszukiwania własnych rozwiązań technicznych.

Co jest twoim największym hobby? Zainteresowaniem?

Moje hobby i jednocześnie zainteresowanie to informatyka. Myślę, że jej zastosowanie jest ogromne i kreuje nowe perspektywy w różnych dziedzinach.

Kim będziesz w przyszłości… Jak myślisz: gdzie i w czym wykorzystasz swoją wiedzę i swoje umiejętności. I czy w kraju czy zagranicą?

W przyszłości na pewno chciałbym mieć pracę związaną z informatyką, interesują mnie serwery, sieci, ale też bazy danych. Nie wykluczam wyjazdu za granicę, gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na informatyków .

Ile wynosi twoje stypendium? Jak wykorzystujesz pieniądze stypendialne? Na co je przeznaczasz? A może zbierasz?

Moje stypendium wyniosło 4924 zł. Pieniądze stypendialne wykorzystałem na poszerzenie mojej wiedzy oraz na sprzęt niezbędny do stworzenia projektu stypendialnego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda mi się uzyskać stypendium. Mam już nawet pomysł na projekt…

Pytała Grażyna M. Dzierżanowska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *