pultuszczak

Facebook


Styczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2017-02-03 9:21:39

Picie alkoholu w miejscach publicznych czy nieprawidłowe parkowanie – to główne zdarzenia, widoczne na funkcjonującej od 20 września w garnizonie mazowieckim Mapie Zagrożeń

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Minęły ponad cztery miesiące działania Mapy Zagrożeń dla powiatu pułtuskiego. Odnotowano na niej już ponad 300 zdarzeń różnych obszarów bezpieczeństwa.
Najbardziej „wyróżnionym” pod względem zamieszczonych sygnałów okazał się teren miasta Pułtusk. W styczniu najwięcej interwencji– 19 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Do wykroczeń dochodziło głównie na ulicach: Białowiejskiej, Tysiąclecia i Alei Wojska Polskiego. Kolejnym problemem w powiecie jest nieprawidłowe parkowanie. Kierowcy nagminnie, niezgodnie z prawem parkują na ul. Świętojańskiej i ul. Rynek w Pułtusku. W tym roku mieszkańcy zareagowali na to wykroczenie 13 razy. Trzecim zagadnieniem pod względem ilości otrzymanych sygnałów jest używanie środków odurzających, takich podejrzeń odebraliśmy aż 10.
Każdy z nas ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać dane o zagrożeniach występujących w okolicy. Następnie policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, funkcjonariusze wprowadzą je na mapy. Ważnym jest, aby w chwili nanoszenia wykroczenia użytkownik maksymalnie zbliżył widok mapy, co pomoże na precyzyjne wskazanie zagrożonego miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, ulic, osiedli i numerów posesji.
Ważne informacje:
• mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji
• w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997
• policja prosi o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji
• każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji

st.sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *