pultuszczak

Facebook

Strzeżcie się oszustów!

2015-12-01 1:10:18

Całkiem niedawno drukowaliśmy informację z Urzędu Skarbowego w Pułtusku ostrzegająca rolników przed kupowaniem paliwa z niepewnych źródeł

Naczelnik Urzędu Skarbowego informował między innymi, że przed nabyciem paliwa rolnik powinien zasięgnąć dokładnych i sprawdzonych informacji na temat podmiotu, od którego zamierza nabyć paliwo, w celu upewnienia się co do jego wiarygodności. Ponadto rolnik powinien zwrócić uwagę, czy zakup paliwa odbywa się w warunkach typowych dla takich transakcji.
Teraz ponownie upominamy, dziękując jednocześnie mieszkance powiatu, która zadzwoniła do naszej redakcji, informując o tym jak ona i jej mąż zostali oszukani przez bardzo “miłego pana”. Oszuści przyjechali na podwórko rolnika w czasie, gdy domownicy byli zaaferowani innymi sprawami. Twierdzili, że 1000 litrów ropy zostało im z budowy i chcą je uczciwie sprzedać po 3,20 zł za litr. Mieli przygotowaną próbkę ropy, którą sprawdził gospodarz i okazała się dobra. Zostawili też numer telefonu i obiecali, że fakturę dostarczą popołudniu. Potem okazało się niestety, że sprzedana rolnikom substancja to nie jest paliwo. Rolnik wlał ją do ciągnika, co skutkowało koniecznością wymiany filtrów i opróżnienia zbiornika wraz z paliwem, które tam już było.
– Straciliśmy trzy tysiące złotych, ale chcemy innych ostrzec przed oszustami, żeby nie dali się nabrać tak jak my- powiedziała nasza czytelniczka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…