pultuszczak

Facebook


Stracili dorobek życia

2016-01-05 8:20:47

O tragicznym w skutkach pożarze w ościennej gminie Karniewo, konkretnie w miejscowości Romanowo, dowiedzieliśmy się z maila, który dotarł do naszej redakcji

– Piszę do Państwa z ogromną prośbą. Dnia 23 grudnia, w godzinach porannych spłonęło w pożarze gospodarstwo moich teściów. Udusiło się 18 sztuk bydła, spłonęła stodoła, obora, maszyny rolnicze, pasze itp. Szczęściem w tym nieszczęściu jest jedynie ocalenie budynku mieszkalnego. W tej chwili osoby poszkodowane pozostają bez środków do życia. Liczymy na pomoc ludzi dobrej woli. Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna, teraz każda pomoc się dla nas liczy – napisała do nas pani Dorota.
Oficjalny apel o pomoc poszkodowanej rodzinie ogłosił również wójt gminy Karniewo. W komunikacie czytamy: 23.12.2015 roku, w godzinach porannych wpłynęło zgłoszenie pożaru budynków gospodarczych w miejscowości Romanowo 1 (gmina Karniewo, powiat makowski), których właścicielem jest Pan Wiesław Skierkowski. Spłonęły budynki inwentarskie i składowe, maszyny rolnicze, zapasy paszy jak również bydło – na chwilę obecną stwierdzono uduszenie 18 sztuk. Wójt Gminy Karniewo zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców oraz ludzi dobrej woli o udzielenie wsparcia poszkodowanym. Obecnie najpotrzebniejszą formą pomocy jest dostarczenie słomy, siana, innych pasz, materiałów budowlanych, plandek oraz niezbędnego wyposażenia budynków inwentarskich. Szczęściem w całym tym zdarzeniu jest ocalenie budynku mieszkalnego, który znajduje się w pobliżu spalonych obiektów gospodarczych. Wszelką pomoc, również finansową, prosimy kierować bezpośrednio do poszkodowanej rodziny, na adres: Skierkowski Wiesław, Romanowo 1, 06-425 Karniewo lub na rachunek bankowy poszkodowanej rodziny: 73 8232 0005 0401 9839 2004 0007, z dopiskiem „Darowizna”. W przypadku chęci udzielenia pomocy materialnej ale braku możliwości transportu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Karniewo, nr tel.: (029)6911013.
Apelujemy więc o pomoc również do rolników i wszystkich ludzi dobrej woli z naszego terenu, mając nadzieję, że jak zwykle osoby potrzebujące nie zostaną bez pomocy. Czasy są ciężkie, ale każdego z nas może dotknąć taka tragedia, więc jeśli ktoś może przekazać najpotrzebniejsze w tej chwili rzeczy, niech to zrobi jak najszybciej.
pozar

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *