pultuszczak

Facebook


Stracili 45 tysięcy

2017-09-25 10:09:25

88 – letni mężczyzna i 87 – letnia kobieta z Pułtuska padli ofiarą oszustów. Policja apeluje, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a odwiedzających nas „fachowców” zawsze prosić o dokument potwierdzający, że są pracownikami danej instytucji

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, około godziny 13. Do jednego z mieszkań przy al. Tysiąclecia, pod pretekstem sprawdzenia jakości wody, weszły dwie osoby- mężczyzna i kobieta w wieku ok. 40-50 lat. 88- latek był przekonany, że ma do czynienia z uczciwym kontrolerem. Rzekomy pracownik, przystępując do sprawdzenia jakości wody, poprosił o pomoc właściciela mieszkania.
Wówczas polecił mu przejść do łazienki i odkręcić kran, a on sam w tym czasie, wykorzystując nieuwagę staruszka, skradł pieniądze w kwocie ok. 45 tys. zł. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa, sprawców nie było już w mieszkaniu.
To drugie zdarzenie na terenie Pułtuska w tym tygodniu, gdzie sposób działania sprawców jest podobny.
Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych osób. Zawsze należy się upewnić, z kim mamy do czynienia. Mamy też prawo sprawdzić dane odwiedzającego nas pracownika danej instytucji. Pamiętajmy, że administrator budynku zawsze informuje o planowanych konserwacjach czy doraźnych kontrolach.
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *