pultuszczak

Facebook

Straciła prawo jazdy

2020-06-04 9:51:19

Przypominamy – od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji, zauważalne było znaczne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce.

Mniej było również zdarzeń drogowych skutkujących obrażeniami ciała bądź śmiercią. Niestety, z biegiem lat, intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalało.

Wielokrotnie apelowaliśmy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
Nie wszyscy jednak o tym pamiętają – przykładem jest kolejna kontrola prędkości podjęta przez funkcjonariuszy drogówki na trasie w Lipnikach Starych. Kierująca Audi – 23 letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego rażąco naruszyła przepisy, poruszając się z prędkością 118 km/h w obszarze zabudowanym, na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i mandatem karnym.
Przypominamy! Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…