pultuszczak

Facebook

STRACIŁ PRAWO JAZDY, DOSTAŁ WYSOKI MANDAT

2022-02-11 3:35:30

Nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych za przekroczenie prędkości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Jeden z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

9 lutego, w Nowym Gródku, policjanci pułtuskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 110 km/h.

W związku z rażącym przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym, 30-latek na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. taryfikatorem, został też ukarany wysokim mandatem karnym. Za przekroczenie prędkości o 60 km/h otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz punkty karne.

Należy pamiętać, że jazda ze znaczną prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, o zachowanie rozwagi na drogach.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…