pultuszczak

Facebook


STOP SHOP będzie pierwszy?

2016-03-08 11:51:44

Już pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że austriacki inwestor i deweloper IMMOFINANZ rozpoczął przygotowania do realizacji budowy kolejnego parku handlowego pod marką parasolową STOP.SHOP., tym razem w Pułtusku

Inwestor zabezpieczył działkę pod nowy obiekt, która zlokalizowana jest przy ulicy Daszyńskiego. Zgodnie z wstępnymi założeniami STOP.SHOP. Pułtusk będzie posiadał łącznie czternaście sklepów. Oddanie do użytku parku handlowego planowane jest pierwszy kwartał 2017 roku.
Działka, która została zabezpieczona pod budowę STOP.SHOP.-u w Pułtusku znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego PKS, którego funkcja zostanie zachowana w odnowionym i nowoczesnym kształcie. Za projekt i budowę nowego dworca odpowiedzialny będzie aktualny jego właściciel, grupa Mobilis. Ponadto obok przyszłego parku handlowego zlokalizowane są dwa supermarkety spożywcze, Lidl oraz Stokrotka. Obiekt handlowy swoim zasięgiem obejmie ponad 80 tys. mieszkańców (przy założeniu około 30 minut czasu jazdy). Podobnie jak w przypadku 53 istniejących już parkach handlowych, również w Pułtusku IMMOFINANZ zamierza zaoferować przyszłym odwiedzającym STOP.SHOP. bogatą mieszankę najemców, w tym zarówno tych lokalnych, krajowych jak i międzynarodowych.
– Liczne przeprowadzone przez nas analizy potwierdziły, że wybrana działka, to najlepsza lokalizacja w mieście. Spełnia ona wszelkie warunki by z powodzeniem otworzyć w tym miejscu obiekt typu STOP.SHOP.” – skomentował Jacek Wesołowski, Country Manager Development Poland, IMMOFINANZ. – Mocno wierzymy w powodzenie realizacji tej inwestycji, stąd postanowiliśmy poinformować o naszych planach na tym etapie. Co więcej, otwartość i doskonała współpraca z miastem jest dodatkowym argumentem, który napawa nas optymizmem na przyszłość.
Elastyczna koncepcja marki STOP.SHOP. bazuje na pomyśle realizacji parków handlowych w miastach liczących od 20.000 do 150.000 mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 3.000 m kw. do 15.000 m kw. STOP.SHOP.-y oferują swoim gościom także przestronny parking, optymalny dostęp do sieci transportowych i wysoką funkcjonalność dzięki atrakcyjnej mieszance najemców.
Marka STOP.SHOP. posiada doskonale upowszechnioną pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej a jej dalszy rozwój daje potencjał ku temu, aby stała się ona dominującą siecią parków handlowych w tej części Europy. Na portfel nieruchomości typu STOP.SHOP. należących do IMMOFINANZ aktualnie składają się 53 parki handlowe w 7 krajach. W Polsce do tej pory zostały otwarte parki handlowe STOP.SHOP. w Legnicy, Mławie, Kętrzynie oraz Żarach, natomiast kolejne, w Świnoujściu i Szczytnie są w trakcie budowy.
W poniedziałek rozmawialiśmy z Przemysławem Wardegą reprezentującym firmęIMMOFINANZ, który poinformował, że są obecnie w trakcie załatwiania formalności dotyczących uzyskania warunków zabudowy, ale termin oddania do użytku inwestycji, czyli pierwszy kwartał 2017 roku, nie jest zagrożony. Sama budowa trwa bowiem o wiele krócej niż tak zwana papierologia. Jeśli wszystko się uda do STOP SHOP przy ul. Daszyńskiego ruszy wcześniej niż zapowiadany na drugą połowę 2017 roku Quick Park, który ma być budowany na terenie zrujnowanych Koszar.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *