pultuszczak

Facebook


STOP, będzie SHOP!

2017-01-20 9:47:16

Pułtuszczanie byli z niego dumni i chociaż dzisiaj przedstawia dość smutny widok, darzą go dużym sentymentem. Niedługo zniknie z mapy miasta. O czym mowa? O dworcu PKS przy Daszyńskiego

Na razie jest tam szaro-buro, nie ma baru, nie ma kwiaciarni i upominków, nie ma kiosku Ruchu. Na ławkach siedzą smutni pasażerowie, ale jest gdzie się skryć przed niesprzyjającą pogodą, obecnie przed silnym mrozem. Wypisz wymaluj – dawne obrazy z epoki słusznie minionej… Ruch też mały. Gdzie te czasy, kiedy tłoczyliśmy się i do kasy biletowej, i do autobusów.
W niedalekiej przyszłości zniknie dworzec, chociaż bryła będzie zachowana. Z wniosku z marca ubiegłego roku złożonego przez reprezentującego Stop Shop, a pozyskanego od burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza wynika, że powstanie budynek handlowy o powierzchni sprzedaży do 2000 m kw. wraz z miejscami parkingowymi, pylonem reklamowym i infrastrukturą techniczną niezbędną do funkcjonowania zabudowy. Jej szczegóły? Budynek będzie jednokondygnacyjny o płaskim dachu. Projekt budowy „będzie odpowiadać wymaganiom przepisów szczególnych” (ochrona środowiska, przyrody i krajobrazu, dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej). I co ciekawe – jak wynika z projektu, zostaną zachowane ceramiczne ozdoby w kolorze brązu– te od strony postoju taxi (z napisem PUŁTUSK PKS i elementami dekoracyjnymi) i te od Daszyńskiego, obecnie zasłonięte drzewami (napis PUŁTUSK i stylizowane elementy kurpiowskie).
– Ceramika będzie zachowana, zgodnie z wytycznymi mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków – powiedział TYGODNIKOWI burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. – Dokładnie nie wiemy, co się będzie znajdowało wewnątrz STOP SHOP-u, to na razie tajemnica handlowa, gdyż wciąż trwa nawiązywanie umów między inwestorem a tymi, którzy będą wynajmować powierzchnie handlowe, chociaż wiem, że będzie w nim np. duża księgarnia sieciowa. Ważne, że bryła zostanie zachowana. Czy mnie cieszy ta inwestycja? Cieszy z tego względu, że nie są to konkurencyjne sklepy dla tych, które funkcjonują obecnie.
Będzie STOP SHOP, a stacja autobusowa? Burmistrz Nuszkiewicz: – Na czas budowy obiektu handlowego przystanki pojawią się – najprawdopodobniej – w pobliżu Urzędu Pracy. Później funkcję stacji niejako będzie spełniał STOP SHOP, będzie on przecież ogólnie dostępny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *