pultuszczak

Facebook


STOP, będzie SHOP!

2017-01-20 9:47:16

Pułtuszczanie byli z niego dumni i chociaż dzisiaj przedstawia dość smutny widok, darzą go dużym sentymentem. Niedługo zniknie z mapy miasta. O czym mowa? O dworcu PKS przy Daszyńskiego

Na razie jest tam szaro-buro, nie ma baru, nie ma kwiaciarni i upominków, nie ma kiosku Ruchu. Na ławkach siedzą smutni pasażerowie, ale jest gdzie się skryć przed niesprzyjającą pogodą, obecnie przed silnym mrozem. Wypisz wymaluj – dawne obrazy z epoki słusznie minionej… Ruch też mały. Gdzie te czasy, kiedy tłoczyliśmy się i do kasy biletowej, i do autobusów.
W niedalekiej przyszłości zniknie dworzec, chociaż bryła będzie zachowana. Z wniosku z marca ubiegłego roku złożonego przez reprezentującego Stop Shop, a pozyskanego od burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza wynika, że powstanie budynek handlowy o powierzchni sprzedaży do 2000 m kw. wraz z miejscami parkingowymi, pylonem reklamowym i infrastrukturą techniczną niezbędną do funkcjonowania zabudowy. Jej szczegóły? Budynek będzie jednokondygnacyjny o płaskim dachu. Projekt budowy „będzie odpowiadać wymaganiom przepisów szczególnych” (ochrona środowiska, przyrody i krajobrazu, dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej). I co ciekawe – jak wynika z projektu, zostaną zachowane ceramiczne ozdoby w kolorze brązu– te od strony postoju taxi (z napisem PUŁTUSK PKS i elementami dekoracyjnymi) i te od Daszyńskiego, obecnie zasłonięte drzewami (napis PUŁTUSK i stylizowane elementy kurpiowskie).
– Ceramika będzie zachowana, zgodnie z wytycznymi mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków – powiedział TYGODNIKOWI burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. – Dokładnie nie wiemy, co się będzie znajdowało wewnątrz STOP SHOP-u, to na razie tajemnica handlowa, gdyż wciąż trwa nawiązywanie umów między inwestorem a tymi, którzy będą wynajmować powierzchnie handlowe, chociaż wiem, że będzie w nim np. duża księgarnia sieciowa. Ważne, że bryła zostanie zachowana. Czy mnie cieszy ta inwestycja? Cieszy z tego względu, że nie są to konkurencyjne sklepy dla tych, które funkcjonują obecnie.
Będzie STOP SHOP, a stacja autobusowa? Burmistrz Nuszkiewicz: – Na czas budowy obiektu handlowego przystanki pojawią się – najprawdopodobniej – w pobliżu Urzędu Pracy. Później funkcję stacji niejako będzie spełniał STOP SHOP, będzie on przecież ogólnie dostępny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *