pultuszczak

Facebook

Stłuczka na autostradzie. Co robić?

2020-03-13 10:32:56
Stłuczki, obcierki i drobne kolizje zdarzają się głównie w miastach. Jednak są sytuacje, kiedy coś podobnego przytrafi nam się na drodze ekspresowej lub autostradzie. Wtedy sytuacja nieco się komplikuje, ale wciąż szybkie rozwiązanie zależy od wykupionego pakietu ubezpieczeń.

 

Dużo jeździsz? Ubezpiecz się!

W mieście tak naprawdę trudno o karambol czy poważny wypadek – długo utrzymują się korki, a prędkości są stosunkowo niskie. Inaczej sprawa wygląda na drogach szybkiego ruchu. Autostrady, drogi ekspresowe obwodnice. Prędkości w przedziale 100-140 km/h. Ruch niby płynny, ale są odcinki, gdzie gęstnieje i ryzyko kolizji wzrasta. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch któregoś kierowcy i nieszczęście gotowe. Tego typu drogi często są na uboczu. Jeśli dojdzie do stłuczki lub wypadku, trzeba mieć odpowiednie ubezpieczenie.

Oczywiście, zanim zgłosimy szkodę, najpierw trzeba odpowiednio się zachować, aby nie stwarzać zbędnego zagrożenia. Jeśli pojazd jest wciąż sprawny – należy usunąć go z drogi na pas awaryjny. Kiedy nie nadaje się już do jazdy, również musimy zrobić wszystko, aby przesunąć go jak najbliżej skraju drogi. I, co najważniejsze, w odległości 100 metrów od auta, ustawić trójkąt ostrzegawczy, aby nadjeżdżające pojazdy miały czas na reakcję. Dopiero wtedy możemy dzwonić do ubezpieczyciela.

Kiedy dużo podróżujemy, potrzebne nam pełne ubezpieczenie – OC, AC, NNW oraz rozszerzony pakiet Assistance, dzięki któremu nie musimy się martwić o koszty holowania. Laweta może nas przewieźć nawet kilkaset kilometrów. Jeśli Assistance będzie podstawowe, może się okazać, że koszt holu przerośnie nawet naprawę.

Pojazd odholowany – co dalej?

Proces likwidacji szkody, który musimy przejść, jest bardzo prosty. Tak naprawdę już po zgłoszeniu zdarzenia do ubezpieczyciela nie musimy się o nic więcej martwić. Oczywiście, jeśli mamy odpowiedni warsztat. Warszawska Autoreduta pozwala nie stresować się bardziej niż to potrzebne. Zgłaszamy szkodę, mówimy, do którego serwisu odstawiamy auto i tyle, sprawdź https://www.autoreduta.pl/blog/porady/5-waznych-pytan-o-likwidacje-szkody-sprawdz-czy-znasz-odpowiedzi!

Od tego momentu wszystkie formalności załatwia za nas osobisty doradca z Autoreduty. Samochód natomiast trafia w ręce najlepszych fachowców, którzy w ciągu roku zajmują się dziesiątkami aut, zwłaszcza klasy premium. Wiedzą co robią i kierują się wytycznymi producenta, dzięki czemu mamy pewność, że auto będzie jak z fabryki.

Szybki czas naprawy, dokładność i doskonała wiedza na temat konkretnej marki. To wszystko pozwala nie stresować się całą sytuacją jeszcze bardziej. A kiedy samochód będzie gotowy, możemy odebrać go sami lub zostanie nam przywieziony w dowolne miejsce na terenie Warszawy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…