pultuszczak

Facebook


Sterował łodzią na podwójnym gazie

2018-08-02 9:55:28

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 32-letni sternik łodzi z silnikiem spalinowym, który pływał po Narwi. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności

W sobotę, 28 lipca, około godziny 16:00 policjanci skontrolowali łódź z silnikiem spalinowym o mocy 3,5 km. Za sterami siedział mężczyzna, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło przypuszczenia i obserwację funkcjonariuszy. Mieszkaniec Warszawy miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Tym samym 32-latek nie mógł już kontynuować swojego „rejsu”. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, za przestępstwo jakim jest sterowanie łodzią w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich korzystających z uroków lata o zachowanie zdrowego rozsądku: Wy odpoczywacie – my czuwamy!

Policjanci będą interweniowali aby nie doszło do nieodpowiedzialnego zachowania na wodzie. Za każdym razem, gdy tylko funkcjonariusze będą mieli podejrzenia, bądź niepokojące sygnały, odnośnie zachowania sterników podejmą odpowiednie czynności.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *