pultuszczak

Facebook
Sternik z promilami

2022-05-10 12:00:55

Policjanci prewencji, pełniąc służbę na wodzie, zatrzymali do kontroli sternika, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności

Zgodnie z zapowiedziami, policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują się pod wpływem alkoholu. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających.

W minioną sobotę, „wodniacy” patrolując rzekę Narew, na wysokości Karniewka, zatrzymali do kontroli 57-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga – jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Apelujemy o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *