pultuszczak

Facebook

SPRZEDAJĄC W SIECI STRACIŁA PIENIĄDZE

2022-02-22 9:50:48

Mieszkanka Pułtuska zdecydowała się sprzedać ubrania za pośrednictwem Internetu. Skontaktowała się z nią osoba, która wyraziła zainteresowanie kupnem oferowanych ubrań. 28-latka, aby odebrać zapłatę skorzystała z przesłanego jej linku wpisując w poszczególne pola swoje dane i dane z karty płatniczej. Jak się okazało, przekazane dane wykorzystała oszustka wypłacając kodem z jej rachunku 700 zł

28-letnia pułtuszczanka postanowiła sprzedać kilka ubrań. Wybrała do tego jeden z popularnych portali sprzedażowych. Zamieściła fotografie oferowanych do sprzedażny ubrań. Na odzew nie czekała zbyt długo.

Po kilku minutach skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem oferowanych ubrań. Młoda kobieta zamówienie miała zaakceptować korzystając z przesłanego linku. Następnie, aby zweryfikować transakcję musiała podać swoje dane – imię, nazwisko, numer karty bankomatowej, datę jej ważności i kod karty. Wykonała polecenie, wpisała też kod. Po wpisaniu kodu otrzymała informacje o aktywacji mobilnej autoryzacji przelewu. Zaskoczyło to kobietę ponieważ nie zlecała żadnych wypłat. Dzwoniąc na infolinię banku dowiedziała się, że z konta ktoś wypłacił pieniądze w kwocie 700 zł. Zrozumiała, że osoba zainteresowana zakupem ubrań była oszustem.

 

Kolejny raz apelujemy o ostrożność podczas transakcji on-line. Nie korzystajmy z linków przesłanych przez nieznane osoby. Nie przekazujmy nieznajomym swoich danych, loginów i haseł do rachunku oraz danych kart płatniczych. Chroniąc tego typu dane – zmniejszamy ryzyko utraty oszczędności.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…