pultuszczak

Facebook

Sprawdź jak wybrać najlepszą firmę zarządzającą nieruchomościami

2019-01-25 8:01:31
Rynek budowlany w naszym kraju dynamicznie się rozwija. Powstają nowe bloki, apartamentowce oraz biura. Każdy budynek potrzebuje zarządcy, który zadba o interesy mieszkańców lub firm wynajmujących powierzchnie biurowe.

 

Nic więc dziwnego, że powstaje również coraz więcej firm, które zajmują się kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami. Wybranie tej, z której usług decydujemy się korzystać bywa trudne. Zdarza się, że wspólnoty mieszkaniowe nie wiedzą czego wymagać mogą od firmy zarządzającej. Nie wiemy również, czy lepszym pomysłem jest wybranie niewielkiej firmy, która zajmuje się wyłącznie naszą wspólnotą, czy też lepiej stawiać na dużych graczy z doświadczeniem. Sprawdźmy więc jak wybrać najlepszą firmę zarządzającą nieruchomościami oraz na co zwracać uwagę. Dzięki temu podjęcie decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Nowoczesne zarządzanie nieruchomościami, czyli jakie?

Zanim zastanowimy się nad tym, czym kierować się poszukując firmy zarządzającej nieruchomościami warto przybliżyć na czym naprawdę polega ta usługa w dzisiejszych czasach. Jeszcze kilkanaście lat temu firmy tego typu zajmowały się przede wszystkim stricte zarządzaniem, a więc planowaniem prac remontowych i nadzorem nad nimi oraz zajmowaniem się egzekwowaniem płatności. Zakres usług był więc mocno ograniczony. Na szczęście, to już przeszłość.
W dzisiejszych czasach nowoczesne firmy zarządzające takie jak wspólnota PMM Zarządzanie Nieruchomościami w Warszawie oferują o wiele szerszy pakiet usług. To kompleksowa obsługa, która obejmuje administrowanie budynkiem, księgowość, doradztwo a nawet zarząd powierzony.

Administrowanie budynkiem to między innymi: bieżąca obsługa biurowa i merytoryczna, prowadzenie dokumentacji technicznej nieruchomości, krótko i długookresowe planowanie remontów. Usługi księgowe obejmują przygotowywanie planów gospodarczych, rozliczanie mediów zużywanych w lokalach przez właścicieli czy prowadzenie rozliczeń z dostawcami mediów i usług. Dzięki temu zakres usług jest w pełni dopasowany do potrzeb danej wspólnoty oraz specyfiki budynku.

Co ważne, w obecnych czasach niezwykle ważne jest to, by mieszkańcy mogli mieć dostęp do informacji o działaniach firmy zarządzającej. Wszyscy chcą mieć bowiem wiedzę na temat tego jak zarządzany jest ich budynek oraz uczestniczyć w życiu wspólnoty. Firma PMM to modelowy przykład otwartości na te potrzeby. Specjalna Strefa Mieszkańców to aplikacja, dzięki której możliwe jest monitorowanie swoich rozrachunków, odbieranie informacji o planowanych działaniach, a nawet głosowanie pod uchwałami, podejmowanymi aktualnie przez wspólnotę.

Duży może więcej

Skupmy się jednak na cechach jakimi powinna wyróżniać się dobra firma oferująca administrowanie nieruchomościami. Wśród tych, które mają największe znaczenie wymienić należy przede wszystkim doświadczenie. Lata obecności na rynku sprawiają, że firma zarządzająca ma sprawdzoną grupę wykonawców różnych usług. Nie bez znaczenia jest również wielkość firmy. Duża firma posiadająca wielu klientów może wynegocjować dla nich korzystne warunki cenowe oraz zagwarantować ich profesjonalne wykonanie.
Co równie ważne, duża liczba klientów sprawia, że firma nie dobiera podwykonawców z przypadku. Współpraca z nimi oraz fakt posiadania własnej ekipy specjalistów przyczynia się do tego, że prace mogą być realizowane w szybszych terminach.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach dobre firmy zarządzające nieruchomościami oferują kompleksową obsługę w wielu różnych aspektach. Warto więc sprawdzić, czy oferta firmy, której usługami jesteśmy zainteresowani spełnia te kryteria. Stawiając na doświadczone i profesjonalne firmy takie jak Wspólnota PMM działająca w Warszawie – zapewniamy sobie zadowolenie z usług. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasz budynek jest pod najlepszą opieką i kontrolą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…