pultuszczak

Facebook


Sportowy Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

2016-06-08 11:34:36

czerwca na stadionie miejskim w Pułtusku odbyła się XI Sportowa Olimpiada Pułtuskich Przedszkolaków. W tym roku organizatorem zawodów było Przedszkole Miejskie Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor miejskiej „Czwórki” – pani Lidia Sadowska. W tegorocznych sportowych zmaganiach zmierzyli się zawodnicy z siedmiu pułtuskich przedszkoli. Spośród zaproszonych gości przybyli: p. Piotr Karkowski – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM oraz p. Maria Korbal – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku.
Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach przy wsparciu licznie zgromadzonej, dziecięcej widowni. Zawodom towarzyszyły ogromne emocje i głośny doping. Wszyscy mali sportowcy wykazali się dużą sprawnością, ale w ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła reprezentacja Przedszkola Nr 4. Każda z drużyn otrzymała puchar, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy. Jak co roku na zamknięcie Sportowej Olimpiady Pułtuskich Przedszkolaków przeprowadzono bieg sprinterski na 50 m ze startu wspólnego, by wyłonić najlepszą  sprinterkę i  najlepszego sprintera wśród przedszkolaków. W tegorocznym biegu zwyciężyli: Natalia Kostruska z Przedszkola Miejskiego Nr 3 i Karol Tkaczyk z Przedszkola Nr 4, którzy z rąk p.o. Dyrektora MOSiR – Przemysława Lelenia otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 
Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami fizycznymi i zaangażowaniem, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców. Bez względu na wyniki gratulacje należą się wszystkim uczestnikom olimpiady.
MOSiR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *