pultuszczak

Facebook


Sportowy Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

2016-06-08 11:34:36

czerwca na stadionie miejskim w Pułtusku odbyła się XI Sportowa Olimpiada Pułtuskich Przedszkolaków. W tym roku organizatorem zawodów było Przedszkole Miejskie Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor miejskiej „Czwórki” – pani Lidia Sadowska. W tegorocznych sportowych zmaganiach zmierzyli się zawodnicy z siedmiu pułtuskich przedszkoli. Spośród zaproszonych gości przybyli: p. Piotr Karkowski – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM oraz p. Maria Korbal – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku.
Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach przy wsparciu licznie zgromadzonej, dziecięcej widowni. Zawodom towarzyszyły ogromne emocje i głośny doping. Wszyscy mali sportowcy wykazali się dużą sprawnością, ale w ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła reprezentacja Przedszkola Nr 4. Każda z drużyn otrzymała puchar, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy. Jak co roku na zamknięcie Sportowej Olimpiady Pułtuskich Przedszkolaków przeprowadzono bieg sprinterski na 50 m ze startu wspólnego, by wyłonić najlepszą  sprinterkę i  najlepszego sprintera wśród przedszkolaków. W tegorocznym biegu zwyciężyli: Natalia Kostruska z Przedszkola Miejskiego Nr 3 i Karol Tkaczyk z Przedszkola Nr 4, którzy z rąk p.o. Dyrektora MOSiR – Przemysława Lelenia otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 
Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Zawodnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami fizycznymi i zaangażowaniem, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców. Bez względu na wyniki gratulacje należą się wszystkim uczestnikom olimpiady.
MOSiR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *