pultuszczak

Facebook


Sportowa Winnica

2017-09-20 11:40:14

Piłkarki ręczne z Winnicy bardzo intensywnie sportowo spędzały koniec roku szkolnego oraz wakacje

W połowie czerwca wyjechaliśmy na Pomorze, gdzie w Nowej Karczmie wzięliśmy udział w silnie obsadzonym turnieju klas VI. Wiadomo, że będąc młodszym rocznikiem, nie będziemy liczyli się w walce o czołowe miejsca. My jednak jechaliśmy z założeniem zdobycia jak najwięcej doświadczenia. To nam się w stu procentach udało, a dodatkowo dzieci spędziły bardzo fajny weekend.
Po powrocie czekała na nas niespodzianka. Państwo Małgorzata i Krzysztof Walendziewscy, właściciele firmy „Walkrys” mieszkańcy Winnicy, postanowili ufundować naszym zawodniczkom wspaniałe dresy. Dodatkowo zakupiliśmy buty, plecaki i torby i nasze maluchy wreszcie wyglądają jak prawdziwa ekipa piłki ręcznej.
Od początku sierpnia rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. W dniach 20-26 sierpnia pojechaliśmy na obóz sportowy do Rybna. Aby wyjazd mógł się odbyć, dzięki uprzejmości pana Stefana Winnickiego właściciela sklepu „Topaz” w Winnicy, dzieci pakując zakupy zbierały pieniążki na wyjazd. Uczymy przez pracę, a rodzice bardzo to popierają. Ogromne słowa podziękowania mieszkańcom Winnicy, okolic i wszystkim przyjezdnym za wsparcie naszej akcji. Jak zawsze mogliśmy liczyć również na wójta gminy Winnica Mariusza Kowalewskiego, dyrektora ZPO Andrzeja Zarębę, Dariusza Dulińskiego właściciela firmy „Daria”, Ireneusza Góreckiego z Banku Spółdzielczego w Winnicy, Andrzeja Grabowskiego z firmy Polmlek, Jana Kaczmarczyka z firmy Drogi i Mosty oraz państwa Walendziewskich. Dzięki takim przyjaciołom, wszystkie nasze projekty udaje się zrealizować! Na obozie wykonaliśmy kawał porządnej roboty. Mieliśmy okazję sparować z zespołami z Cegłowa i Mławy. Dodatkowo był to wspaniały czas odpoczynku dla dzieci i możliwość wyjazdu z miejsca zamieszkania. Był chrzest nowych zawodniczek, wspólne ognisko i wiele zabaw i konkursów. Podziękowania za pomoc w opiece należą się paniom Marzenie Staniszewskiej, Zosi Wójcik, Edycie Leszczyńskiej, panu Stasiowi Wójcik, a panu Arturowi Kowalskiemu za pomoc w transporcie dzieci. We wrześniu wracamy do odnowionej hali sportowej w ZPO w Winnicy i przeznaczamy ten miesiąc na ciężką pracę przygotowawczą do rozgrywek ligowych, które rozpoczynają się październiku, a 20 dnia tego miesiąca jedziemy na turniej do Siemiatycz.
Tomasz Szeliga


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *