pultuszczak

Facebook


SPORT W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁEJ

2019-11-28 4:37:04

SIATKÓWKA

Turniej piłki siatkowej o puchar burmistrza odbył się w hali sportowej PSP nr 1. Uczestniczyło w nim sześć zespołów: z Nasielska, Karniewa, Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego, Różana i Pułtuska.

Mecze eliminacyjne rozegrano na dwóch boiskach, w dwóch grupach po trzy zespoły. Najlepsze dwie drużyny kontynuowały grę o wejście do finału. W meczu o trzecie miejsce,  rozegranym pomiędzy zespołami z Karniewa i Pułtuska, zwycięzcą został zespół karniewski. Nasza drużyna musiała się zadowolić czwartą lokatą w  turnieju. W meczu finałowym starły się zespoły z Nasielska i Ciechanowa. Ciechanowianie zaczynali sety rewelacyjnie, ale to nasielszczanie odnieśli zwycięstwo.

Przysłowiowym SIÓDMYM zawodnikiem zespołu z Nasielska  byli… zawodnicy z drużyny Karniewa. To oni umiejętnie zagrzewali nasielszczan do walki. Zawodnicy z Nasielska docenili kolegów z Karniewa, serdecznie im dziękując.

Wszystkie drużyny uczestniczące w pułtuskim turnieju to zespoły amatorskie, ale pełne zaangażowania na boisku i chęci walk, zarazem deklarujące udział w PUŁTUSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI.

Rozgrywki, co należy zaznaczyć, były doskonale przygotowane i przeprowadzone. Sędziował je Andrzej Krawczyński (sędzia główny) i przedstawiciel organizatora Przemysła Kowalski.

TENIS STOŁOWY

  Otwarty turniej tenisa stołowego odbywał się w hali PSP nr 4. Wystartowało w nim 137  kobiet i mężczyzn w 12 kategoriach (z wielu miast mazowieckich i Olsztyna).

  Najliczniej obsadzoną kategorią była kat. OPEN MĘŻCZYZN – startowało w niej 44 zawodników. Najskromniej obsadzone kategorie to kat. dziewczynek i chłopców  klas I-V.

Nasi zawodnicy startowali z wielkim sercem, ale ze zmiennym szczęściem. W kat. klas I-V drugie miejsce zajęła Daria Orłowska, w tej samej kat, chłopców drugi był Bartosz Ochtabiński. W kat. chłopców klas VI-VIII Filip Kłosiński zajął drugie miejsce, a Dominik Buraczewski trzecie. Następna kategoria, w której zaistniał pułtuszczanin, to kat. chłopców do 13 lat. Dominik Chupko zajął drugie miejsce. W kat. do 40 lat kobiet zwyciężyła Katarzyna Zalewska. W kategorii 40+ mężczyzn pierwszą lokatę przyznano Mariuszowi Soliwodzie z Płocochowa, w  kat. 40+ kobiet – trzecia była  Renata Szulecka. W kat. OPEN KOBIET trzecie miejsce przypadło Katarzynie Zalewskiej. W najliczniej obsadzonej kategorii OPEN MĘŻCZYZN zwycięzcą był Adam Kłosiński!!!

Sędzia główny zawodów – Zbigniew Chodkowski, któremu pomagali Włodzimierz Foltyn i Adam Kłosiński.

PIŁKA NOŻNA

Halowy turniej piłki nożnej zakładów pracy i stowarzyszeń o puchar burmistrza odbył się w hali sportowej PSP nr 2.

Do zmagań zgłosiło się 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy i tak rozegrano mecze każdy z każdym  – 15 minut bez przerwy. Zespoły, które zajęły pierwsze  miejsca w grupach, walczyły o lokatę jeden-dwa, a te, które uplasowały  na drugich miejscach, walczyły o lokatę trzy-cztery. Drużyny, które zajęły 3 miejsca w grupach walczyły o lokatę 5-6.

Walczyły ze sobą: OSP Ponikiew z KPP Pułtusk, BRIX z Młodymi Orłami, HTS  z IRMARK. Klasyfikacja końcowa:1. OSP PONIKIEW, 2.KPP Pułtusk, 3. BRIX – Drogi i Mosty, 4. Młode Orły, 5. HTS, 6. IRMARK.

Najlepszy bramkarz to Artur Gorczyński z BRIX-u. Podczas wręczanie dyplomu panu Arturowi, burmistrz Gregorczyk zażartował: – To wyróżnienie to nie tyle za bronienie, ile za strzelenie bramki przeciwnikowi.

Najlepszy strzelec to Radosław Buraczyński, najwszechstronniejszy zawodnik – Andrzej Stępkowski.

Organizatorem  wszystkich rozgrywek sportowych 11 listopada był MOSiR.

Autor tekstu dziękuje za współpracę Włodzimierzowi Foltynowi. 

Kazimierz Dzierżanowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *