pultuszczak

Facebook

SPORT W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁEJ

2019-11-28 4:37:04

SIATKÓWKA

Turniej piłki siatkowej o puchar burmistrza odbył się w hali sportowej PSP nr 1. Uczestniczyło w nim sześć zespołów: z Nasielska, Karniewa, Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego, Różana i Pułtuska.

Mecze eliminacyjne rozegrano na dwóch boiskach, w dwóch grupach po trzy zespoły. Najlepsze dwie drużyny kontynuowały grę o wejście do finału. W meczu o trzecie miejsce,  rozegranym pomiędzy zespołami z Karniewa i Pułtuska, zwycięzcą został zespół karniewski. Nasza drużyna musiała się zadowolić czwartą lokatą w  turnieju. W meczu finałowym starły się zespoły z Nasielska i Ciechanowa. Ciechanowianie zaczynali sety rewelacyjnie, ale to nasielszczanie odnieśli zwycięstwo.

Przysłowiowym SIÓDMYM zawodnikiem zespołu z Nasielska  byli… zawodnicy z drużyny Karniewa. To oni umiejętnie zagrzewali nasielszczan do walki. Zawodnicy z Nasielska docenili kolegów z Karniewa, serdecznie im dziękując.

Wszystkie drużyny uczestniczące w pułtuskim turnieju to zespoły amatorskie, ale pełne zaangażowania na boisku i chęci walk, zarazem deklarujące udział w PUŁTUSKIEJ LIDZE SIATKÓWKI.

Rozgrywki, co należy zaznaczyć, były doskonale przygotowane i przeprowadzone. Sędziował je Andrzej Krawczyński (sędzia główny) i przedstawiciel organizatora Przemysła Kowalski.

TENIS STOŁOWY

  Otwarty turniej tenisa stołowego odbywał się w hali PSP nr 4. Wystartowało w nim 137  kobiet i mężczyzn w 12 kategoriach (z wielu miast mazowieckich i Olsztyna).

  Najliczniej obsadzoną kategorią była kat. OPEN MĘŻCZYZN – startowało w niej 44 zawodników. Najskromniej obsadzone kategorie to kat. dziewczynek i chłopców  klas I-V.

Nasi zawodnicy startowali z wielkim sercem, ale ze zmiennym szczęściem. W kat. klas I-V drugie miejsce zajęła Daria Orłowska, w tej samej kat, chłopców drugi był Bartosz Ochtabiński. W kat. chłopców klas VI-VIII Filip Kłosiński zajął drugie miejsce, a Dominik Buraczewski trzecie. Następna kategoria, w której zaistniał pułtuszczanin, to kat. chłopców do 13 lat. Dominik Chupko zajął drugie miejsce. W kat. do 40 lat kobiet zwyciężyła Katarzyna Zalewska. W kategorii 40+ mężczyzn pierwszą lokatę przyznano Mariuszowi Soliwodzie z Płocochowa, w  kat. 40+ kobiet – trzecia była  Renata Szulecka. W kat. OPEN KOBIET trzecie miejsce przypadło Katarzynie Zalewskiej. W najliczniej obsadzonej kategorii OPEN MĘŻCZYZN zwycięzcą był Adam Kłosiński!!!

Sędzia główny zawodów – Zbigniew Chodkowski, któremu pomagali Włodzimierz Foltyn i Adam Kłosiński.

PIŁKA NOŻNA

Halowy turniej piłki nożnej zakładów pracy i stowarzyszeń o puchar burmistrza odbył się w hali sportowej PSP nr 2.

Do zmagań zgłosiło się 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy i tak rozegrano mecze każdy z każdym  – 15 minut bez przerwy. Zespoły, które zajęły pierwsze  miejsca w grupach, walczyły o lokatę jeden-dwa, a te, które uplasowały  na drugich miejscach, walczyły o lokatę trzy-cztery. Drużyny, które zajęły 3 miejsca w grupach walczyły o lokatę 5-6.

Walczyły ze sobą: OSP Ponikiew z KPP Pułtusk, BRIX z Młodymi Orłami, HTS  z IRMARK. Klasyfikacja końcowa:1. OSP PONIKIEW, 2.KPP Pułtusk, 3. BRIX – Drogi i Mosty, 4. Młode Orły, 5. HTS, 6. IRMARK.

Najlepszy bramkarz to Artur Gorczyński z BRIX-u. Podczas wręczanie dyplomu panu Arturowi, burmistrz Gregorczyk zażartował: – To wyróżnienie to nie tyle za bronienie, ile za strzelenie bramki przeciwnikowi.

Najlepszy strzelec to Radosław Buraczyński, najwszechstronniejszy zawodnik – Andrzej Stępkowski.

Organizatorem  wszystkich rozgrywek sportowych 11 listopada był MOSiR.

Autor tekstu dziękuje za współpracę Włodzimierzowi Foltynowi. 

Kazimierz Dzierżanowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…