pultuszczak

Facebook

SPORT. Trwa dobra passa Pawła

2019-12-20 4:22:20

Schyłek sezonu okazał się bardzo pracowity dla Pawła Szmei, a sportowo wymagający.Zaproszenia do udziału w atrakcyjnych ze względu na nagrody Memoriałach spowodowały kolejne, nieplanowane wcześniej starty

Najpierw ciechanowska “Mazovia” poprosiła o wsparcie w Międzynarodowym Memoriale A.Matusiaka i J. Ostrowskiego, zasłużonych działaczy PZPC. Zawody odbyły się 23 listopada w Ciechanowie, z udziałem ekip z Estonii, Litwy, Izraela, Ukrainy, Łotwy i Polski. Paweł okazał się najlepszym polskim sztangistą, a w zaciętej walce o czołowe miejsca w turnieju zajął III miejsce, przegrywając tylko z fantastycznie dysponowanymi zawodnikami Ukrainy i Estonii. Zaliczone 6 podejść – rwanie: 140 kg, 150 kg, 155 kg, podrzut: 165 kg, 170 kg i 175 kg i dwubój 330 kg – potwierdziły wielki talent Pawła.

Zaraz potem nadeszło kolejne zaproszenie do udziału w Memoriale M.Krawczyka, organizowanego przez Klub “Huragan” Wołomin. Skuszony atrakcyjnymi nagrodami, Paweł postanowił wziąć udział w turnieju, choć po ciężkim sezonie (starty w juniorach i seniorach) organizm domaga się odpoczynku i regeneracji. Pasjonujący pojedynek o główną nagrodę rozegrał się między Pawłem a zawodnikiem “Mazovii” Patrykiem Bębnem. Obaj zawodnicy zaliczyli po sześć podejść. Bęben zgromadził 298 kg w dwuboju, a Szmeja 330 kg.  Wartość wyniku Pawła była o 4 punkty lepsza i triumfatorem Memoriału został zawodnik “Narwi” Pułtusk ( zawodnicy startowali w różnych kategoriach wagowych). Szmeja, pokrzepiony gratulacjami mistrza olimpijskiego z Monachium Zygmunta Smalcerza i nagrodą, postanowił skorzystać z zaproszenia na Turniej Barbórkowy w Polkowicach. Otóż w tym roku stolica miedziowego zagłębia jest gospodarzem centralnych obchodów Górniczego Święta Barbórki. Turniej sztangistów z udziałem olimpijczyków z Węgier, Czech, i Polski ma sportowo uświetnić obchody. Zarząd Klubu uznał celowość startu w takim doborowym towarzystwie i 8 grudnia Paweł stanął do walki ze znacznie starszymi od siebie i bardzo utytułowanymi sztangistami. A jest o co walczyć, bo pula nagród w tym turnieju przekracza 60 000 złotych.

Impreza ma być transmitowana przez telewizję, będzie więc okazja do sportowej promocji Gminy Pułtusk.

Korzystając z okazji informujemy, że nasza młodziutka sztangistka Zuzia Czymerska, uczennica Zespołu Szkół  im. J. Ruszkowskiego, kończy 7 grudnia zgrupowanie szkoleniowe w COS Władysławowo i  9 grudnia wylatuje z reprezentacją  do Ejlat (Izrael) na Mistrzostwa Europy Młodzików U 15. Wystąpi tam w kategorii 81 kg.  Życzymy jej rekordowych wyników i skuteczności w walce o medale.

Działalność pułtuskich sztangistów wspiera grono prywatnych sponsorów na czele z prezesem POLBRAM Steel Grup Adamem Makowskim oraz Gmina Pułtusk i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Serdecznie im dziękujemy!

 

MKS Narew

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…