pultuszczak

Facebook


SPORT. Powrót w nowej roli

2019-07-31 12:28:35

FABIAN KOTARSKI TRENEREM NADNARWIANKI

Wraz z zakończeniem rozgrywek zwieńczonych awansem do czwartej ligi, po trzech latach z prowadzenia Nadnarwianki zrezygnował Artur Salamon. Już w połowie lipca drużyna miała rozpocząć treningi przed nowym sezonem, także konieczne było szybkie znalezienie nowego trenera. Kibice zastanawiali się, kto może przejąć zespół, bo o potencjalnych nazwiskach na tzw. „giełdzie” raczej nie było słychać.

W minionym tygodniu pojawiła się informacja, że nowym szkoleniowcem Nadnarwianki został zaledwie 30-letni Fabian Kotarski. Na pewno niektórzy kibice pamiętają to nazwisko. Kotarski był zawodnikiem Nadnarwianki w sezonach 2008/2009 i 2009/2010, gdy Nadnarwianka występowała najwyżej w swojej historii – w trzeciej lidze. Grał w Pułtusku także w sezonie 2011/2012, a poza tym występował również w Żbiku Nasielsk, Tęczy Płońsk i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, którego jest wychowankiem. Na boisku grał jako skrzydłowy, a jego cechami na pewno były szybkość i waleczność.

Kotarski zakończył karierę piłkarską w 2014 roku i podjął się bycia trenerem. Swój warsztat szlifował m.in. jako szkoleniowiec rezerw Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, drużyny grającej w warszawskiej Lidze Okręgowej, mocniejszej niż ciechanowsko-ostrołęcka, w której jeszcze niedawno grała Nadnarwianka. Był członkiem sztabu szkoleniowego Błękitnych Raciąż, trenerem-koordynatorem Akademii Derkacz Czosnów, a w minionym sezonie prowadził A-klasową Wkrę Pomiechówek.

Pułtuszczanie rozegrali już jeden sparing i to z bardzo dobrym skutkiem. W sobotę pokonali Dąb Wieliszew (Liga Okręgowa) 9:2. Bramki zdobywali: Patryk Bartczak (trzy), Kamil Jagielski I (dwie), Piotr Cywiński, Szymon Salwin oraz dwóch zawodników testowanych (po jednej).

W kolejnym sparingu Nadnarwianka zmierzy się z zespołem trzecioligowym – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Przed startem czwartoligowych rozgrywek czekają ją jeszcze starcia z Ursusem Warszawa (Liga Okręgowa), MKS Przasnysz (IV liga) oraz GKP Targówek Warszawa (B-klasa). To ostatnie spotkanie (10.08 w Warszawie), tydzień przed rozpoczęciem zmagań ligowych, będzie meczem charytatywnym zorganizowanym na pomoc ciężko choremu kibicowi GKP. Należy w tym miejscu podziękować nowemu trenerowi za chęć rozegrania takiego sparingu.

Niewątpliwie, powierzenie drużyny Fabianowi Kotarskiemu, dla którego prowadzenie Nadnarwianki będzie pierwszym testem na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym, jest pewną niespodzianką. Jednak w mazowieckiej piłce sprawdził się niejeden młody trener, a za takiego na pewno trzeba uznać 30-letniego Kotarskiego, który posiada już całkiem spore jak na swój wiek doświadczenie trenerskie.

AJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *