pultuszczak

Facebook


Spontaniczny wypad za granicę – pomysł na weekend

2016-07-26 1:46:56

Spontaniczny wyjazd w letni weekend może świetnie zregenerować nasze siły. Świetnym rozwiązaniem są oferty last minute. W ten sposób można zwiedzić w weekendy całą Europę. Doskonałym pomysłem jest wyjazd do Berlina, Paryża, Wilna lub do Lwowa.

Jak wyszukać tanią ofertę?

Chcąc w pełni wykorzystać letnie weekendy, wystarczy, jeśli będziemy regularnie przeglądać strony internetowe linii lotniczych i oferty biur podróży, a także hosteli i hoteli w miastach, które szczególnie nas interesują. Oferty zarówno wyjazdów zorganizowanych, jak i samych lotów często pozwalają nam zaoszczędzić nawet 50% ceny podróży. Niejednokrotnie nawet bardziej opłaca się wybierać środek transportu i miejsce noclegowe w ostatniej chwili – wtedy większe jest prawdopodobieństwo, że otrzymamy obniżkę ceny. Jeśli mimo to zgromadzone środki nie pozwalają na wyjazd, wyjściem z kłopotu może okazać się smartpożyczka, czyli szybka pożyczka bez zaświadczeń.

Gdzie pojechać?

Jeśli wybieramy się na wycieczkę weekendową, najlepiej wybierać miejsca, w które możemy szybko się dostać. Ważne jest też, abyśmy nie musieli załatwiać żadnych formalności w związku z wyjazdem – trudno zorganizować spontaniczny weekend w Petersburgu czy Kaliningradzie, gdy musimy załatwiać wizę turystyczną. Hostele lub hotele wybierajmy tak, aby łatwo było dojechać do nich z lotniska. Nie warto kupować tanio biletu lotniczego, jeśli dojazd do miejsca docelowego zajmie nam kilka godzin. Na weekend najlepiej wybrać którąś z europejskich stolic – Londyn, Berlin, Paryż, Rzym lub inne duże miasto. Będąc na bieżąco z ofertami linii lotniczych możemy znaleźć bilety w cenie nawet za 100-200 złotych w obie strony.

Jeśli nie wiemy gdzie pojechać, sprawdźmy, gdzie aktualnie dzieje się coś ciekawego – koncerty, festiwale, święta miasta itp. Godne polecenia są wydarzenia ściśle związane z kulturą danego regionu, jak na przykład Jarmark Wielkanocny we Lwowie, dni dziedzictwa kulturowego w Paryżu, czy Oktoberfest wMonachium.

Jeśli nie lubimy podróżować samochodem lub nie ma akurat korzystnych ofert, zawsze możemy wykorzystać transport lądowy – autobusowy, kolejowy lub pojechać własnym samochodem. Z naszej zachodniej granicy zawsze można wyjechać do Berlina, z Polski południowo-wschodniej – do Lwowa. Świetnym pomysłem na weekend jest również Litwa, a szczególnie Wilno i Kowno.

Najtańszy nocleg znajdziemy w hostelach. W Europie zachodniej jest to koszt 60-120 złotych za osobę. Więcej zapłacimy wybierając pokój dwu- czy jednoosobowy. W Wilnie znajdziemy nocleg już za 40 złotych, natomiast we Lwowie – nawet niespełna 20 złotych za dobę.

Komentarze

1 komentarz

  1. Olka odpowiedz

    My dzisiaj wlasnie skonczylismy organizacje naszego przyszlego weekendu w wiedniu. Jedziemy na 3 dni, 2 dni z przewodnikiem pania Elwira Rudecka, a ostatni dzien spedzimy relaksujac sie nad dunajem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *